Po pokonaniu zmutowanego brata Kyle'a w laboratorium genetycznym w misji o nazwie Wielodupność doktora Mephesto bohaterowie opuszczą budynek. Po chwili z główną postacią oraz pozostałymi sojusznikami skontaktuje się Mysterion, który powie, aby udać się do ratusza miejskiego.

W trakcie drogi zorientujesz się, że wszędzie porozwieszane są plakaty wyborcze Connera. Podczas zbliżania się do ratusza okaże się jednak, że część z nich jest porysowana przez politycznych przeciwników.

Freeman's Taco, leśne zwierzęta i klinika

Na miejscu trafisz na zgromadzenie superbohaterów oraz policjantów obstawiających wejście do ratusza. Podejdź do zgrupowania i wejdź z nim w interakcję, co zapoczątkuje scenkę.

106
Po zjedzeniu nacho wykonaj skok w czasie.

W jej trakcie pojawi się Morgan Freeman, który powie, aby odwiedzić go w jego knajpie (Freeman's Taco). Udaj się tam z innymi bohaterami. Dowiesz się, że zjadając specjalnie przygotowane nacho będzie można cofnąć się w czasie i powstrzymać Connera przed przejęciem władzy w mieście.

Jeśli jesteś gotowy na taki krok, to podejdź do potrawy leżącej na blacie i zjedz ją. Zanim to uczynisz wykonaj wszystkie czynności, jakie pozostały w mieście, ponieważ po posiłku nie będzie już odwrotu. Kiedy to zrobisz wykonaj skok w czasie (obrazek powyżej), wciskając i przytrzymując klawisze, które pojawią się na ekranie.

107
Święty Mikołaj może przywołać wabik w postaci piernika, a także zadawać mocne ciosy kilku wrogom naraz.

Po wykonaniu skoku w czasie okaże się, że przeniosłeś się do przyszłości. Po wyjściu na ulicę spotkasz pozostałych bohaterów, a po chwili czeka cię walka z leśnymi stworzeniami.

 • Nie przejmuj się pierwszą częścią walki, po której będziesz musiał przyzwać Świętego Mikołaja. W tym celu, jak najszybciej wciskaj klawisz, który pojawi się na ekranie.
 • Po przyzwaniu Świętego Mikołaja skoncentruj się na przeciwnikach z jednej strony pola walki. Na przykład atakuj tych z lewej, a tych z prawej powstrzymuj efektami odrzucania, spowalniania oraz osłabiaj wykrwawieniem lub wstrząsami.
 • Używaj pierników Świętego Mikołaja, aby odciągnąć ataki wrogów od bohaterów (obrazek powyżej).
 • Święty Mikołaj posiada kij, którym może atakować kilku, blisko stojących koło siebie wrogów - skorzystaj z tego.
 • Po rozprawieniu się z przeciwnikami z lewej strony przystąp do normalnej walki z tymi z prawej.
 • Uważaj zwłaszcza na misia, który może wywołać pożar na dużym obszarze - spowalniaj, a gdyby zaatakował i mocno zagroził drużynie, to cofnij czas.

Po walce Święty Mikołaj opuści drużynę. Zacznij iść wtedy w lewo, w stronę kliniki aborcyjnej o nazwie Przypadkowe rodzicielstwo. Wejdź do środka i obejrzyj scenkę.

Powrót do przeszłości, walka z Królem

Po zakończeniu zabiegu u doktora wciśnij klawisze widoczne na ekranie, aby doprowadzić do ponownego przeniesienia w czasie.

108
Na ulicy stoczysz wieloetapową walkę z główną postacią i innymi bohaterami.

Po chwili trafisz do domu i początku gry. Po objęciu kontroli nad bohaterem wyrusz za głównym bohaterem z przeszłości. Po wyjściu na zewnątrz będziesz musiał stanąć do walki postaciami z przeszłości.

 • W pierwszej fazie walki do boju stanie sam król (obrazek powyżej), czyli główny bohater. Atakuj go wszystkimi postaciami po kolei, a jego obszarowe ataki neutralizuj cofając czas.
 • W drugiej fazie do walki staną wojownicy wzmocnieni osłonami. Dobrze jest tu korzystać z ataków obszarowych oraz takich, które wywołują negatywne efekty (krwawienie, wstrząs, obrzydzenie itd.). W ten sposób możesz szybko zneutralizować niemal cały oddział.
 • W trzecim etapie walki będziesz musiał sprostać Super-Craigowi i jego sobowtórom. Klony zadają spore obrażenia, ale samemu są mało wytrzymałe, jednak mogą być przyzywane z powrotem przez prawdziwego Craiga. Dlatego postaraj się skoncentrować głównie na atakowaniu właśnie niego.
 • W czwartej fazie staniesz do walki z Kylem i dwoma pomocnikami. Uważaj zwłaszcza na głównego bohatera, który wykonuje obszarowy atak wywołujący krwawienie. Jeśli możesz to skorzystaj z cofnięcia czasu, aby go ominąć. Potem skoncentruj ataki na samym Kyle'u - po jego wyeliminowaniu ta część bitwy się zakończy.
109
Król i jego armia bohaterów.

W piątej fazie Butters wskrzesi pokonanych bohaterów i będziesz musiał stawić czoła im, a także królowi. Butters (1 na obrazku powyżej) będzie leczył sojuszników oraz atakował z bliska, Super-Craig (2) przyzwie grupę sobowtórów, Kyle (3) będzie dokonywał obszarowego ostrzału wywołującego krwawienie, Clyde (4) to wojownik walczący z bliska, a Król (5) będzie wyprowadzał ataki z bliska oraz obszarowe.

Najlepszą taktyką jest stałe utrzymywanie poziomu zdrowia bohaterów na w miarę wysokim poziomie i korzystanie z cofnięcia czasu, jeśli przeciwnicy wyprowadzą zbyt silny atak (np. obszarowy ostrzał). W miarę możliwości staraj się atakować głównie Króla (5 na obrazku powyżej), również przy pomocy ataków specjalnych oraz takich, które wywołują negatywne efekty. Kiedy się z nim rozprawisz walka automatycznie się zakończy.

110
Zrób selfie (1) i przejdź przez drzwi (2).

Po zakończeniu pojedynku rozpocznie się kolejna scenka, w której bohaterowie docierają do Cartmana. W jej trakcie główny bohater oraz Conner wpadną w tunel czasowy. Po chwili trafisz do pokoju głównego bohatera i natkniesz się na niego samego, kiedy był mały.

Po uzyskaniu kontroli nad postacią wyjdź na korytarz przez drzwi z lewej. Po krótkiej scence podejdź do trzech włamywaczy i siebie samego z przeszłości (1 na obrazku powyżej) i zrób selfie. Po uczynieniu tego przejdź przez drzwi (2 na obrazku powyżej), gdzie rozpocznie się scenka z rodzicami.

Walka z Connerem i finał

Po jej zakończeniu przenieś się w czasie. Główny bohater razem z Cartmanem trafią do miasteczka przed zaprzysiężeniem Connera.

Zacznij iść za Cartmanem w lewo. Po chwili natkniecie się na superbohaterów, gdzie rozpocznie się scenka. Okaże się, że Conner przeszedł z ręki Cartmana na Kyle'a. Po chwili dojdzie do walki.

111
Najpierw na zmianę atakuj Cartmana i Kyle'a, a na końcu pokonaj obydwu.
 • W jej pierwszej części wszystkie ciosy skierowane do Connera przejdą do Szopa, który w końcu padnie.
 • Rozpocznie się druga część walki, gdzie na ręce Cartmana pojawi się drugi Conner. Zacznij wtedy walczyć koncentrując się na Kyle'u, ponieważ to on będzie mógł teraz odnosić obrażenia.
 • Po jego pokonaniu sytuacja się powtórzy, ale ponownie musisz wrócić do atakowania Cartmana (tym razem Conner Kyle'a będzie co kolejkę dodawał negatywne efekty takie jak obrzydzenie i krwawienie).
 • Na sam koniec będziesz musiał rozprawić z obydwoma przeciwnikami w jednej rundzie.

Po zakończeniu pojedynku włączy się kolejna scenka, rozgrywająca się w miejscu zaprzysiężenia nowego burmistrza.

W jej trakcie zostaniesz przeniesiony do telefonu. Zjedź w galerii zdjęć kilka poziomów niżej, aż znajdziesz fotografię z planem Connera. Prześlij ją Wendy i obejrzyj dalszą część finałowej scenki. Po jej zakończeniu rozpoczną się napisy, po których będziesz mógł obejrzeć jeszcze jeden przerywnik. Po zakończeniu kampanii fabularnej będziesz mógł wrócić do miasteczka, aby wykonać zadania dodatkowe i odnajdywać sekrety.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Więcej artykułów od Michał Basta

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

South Park: The Fractured But Whole - misje dodatkowe, cz. 1

Zadania poboczne: Problem z Randym, Rzeczy znalezione w Peppermint Hippo, Projekt yaoi.

South Park: The Fractured But Whole - misje dodatkowe, cz. 4

Zadania poboczne: Sięgnij nieba bram, Superbohater marketingu, Wielkie mordobicie.