Jedenaście lat po premierze, Titan Quest otrzymało nowe rozszerzenie

Dodatek Ragnar÷k.

THQ Nordic niespodziewanie opublikowało wczoraj Ragnarök - nowe rozszerzenie do wydanego ponad jedenaście lat temu zręcznościowego RPG o nazwie Titan Quest.

DLC kompatybilne jest z grą w wersji Anniversary Edition. Dostępny jest w usłudze Steam, gdzie kosztuje 72 zł. Do 24 listopada trwa promocja, w ramach której dodatek kupić można jednak z rabatem w wysokości 25 procent - za 54 zł.

01
Ragnarök wprowadza nowe lokacje

Cenę bazowej produkcji także tymczasowo obniżono - do 12 zł.

Najważniejszym elementem rozszerzenia jest piąty akt kampanii fabularnej, którego akcję osadzono na mroźnych terenach północnej Europy, konkretnie zaś w krainach Celtów i Nordów. Jak sugeruje tytuł, gracze zmierzą się z asgardzkimi bogami.

Twórcy przygotowali zestaw nowych przeciwników, elementów wyposażenia, artefaktów i broni. W arsenale podopiecznego znalazł się między innymi oręż rzucany, będący podobno „kompromisem pomiędzy zasięgiem a szybkością”.

Wprowadzone przedmioty rozlokowano nie tylko w rozdziale z Ragnaröku, ale także we wcześniejszych. Do 85. zwiększono również maksymalny poziom doświadczenia i zaimplementowano związany z runami 10. rodzaj mistrzostwa.

DLC jest ponoć nieco większe niż jedyny dotychczasowy dodatek - Immortal Throne.

- Odkąd przejęliśmy prawa do marki w 2013 roku, zastanawialiśmy się, co jest najlepsze dla Titan Quest. Szybko postanowiliśmy zrobić kolejne rozszerzenie, ponieważ zdaliśmy sobie sprawę, że w produkcję nadal gra wiele osób - tłumaczy Reinhard Police, producent wykonawczy Ragnarök, w rozmowie z serwisem PC Gamer.

Gra w wydaniu Anniversary Edition ukazała się we wrześniu ubiegłego roku, oferując szereg poprawek względem oryginału. Odrestaurowano między innymi zabawę wieloosobową, dodano obsługę wyższych rozdzielczości i ulepszono stabilność.

Titan Quest zadebiutowało 26 czerwca 2006 roku za sprawą nieistniejących już firm Iron Lore Entertainment i THQ. Akcja toczy się na terenie antycznej Grecji, Egiptu i Chin, gdzie nasz bohater radzi sobie z Tytanami, którzy uciekli z mitycznych więzień.

Rozgrywka przypomina serię Diablo: sterujemy myszą, rozprawiamy się z hordami wrogów i zbieramy coraz to lepsze wyposażenie dla naszej postaci.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głˇwnie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterˇw i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami