Aktualizacja: Square Enix potwierdziło, że remaster Star Ocean: The Last Hope zadebiutuje w Europie bez żadnego opóźnienia względem Japonii. Premiera już 28 listopada, na PC i PS4.

Oryginalna wiadomość: Square Enix zapowiedziało, że przygotowuje dla Japonii remaster Star Ocean: The Last Hope z 2009 roku. Odświeżona wersja zmierza na PC oraz PS4.

Będzie to pierwsza w historii odsłona cyklu, która pojawi się na komputerach osobistych. Premiera już 28 listopada, choć nie jest obecnie jasne, czy i kiedy produkcja ukaże się na Zachodzie. Uwzględnienie PC może jednak sugerować, że stanie się tak prędzej czy później.

1
Ładniejsza oprawa na pewno się przyda

Oryginał od studia tri-Ace debiutował w Europie w lutym 2010 roku, na PS3. W remasterze gracze mogą oczekiwać wsparcia dla rozdzielczości 4K na PS4 Pro oraz 1080p na standardowym modelu.

Na PC otrzymamy szerszy wybór opcji graficznych, a także obsługę funkcji oferowanych przez Steam, jak osiągnięcia. Do tego możliwość ukrycia interfejsu - do screenów.

Star Ocean: The Last Hope to czwarta odsłona serii zręcznościowych gier RPG, z walką dla maksymalnie czterech postaci i większym naciskiem na współpracę w drużynie.

Gracz kontroluje statek kosmiczny, lądując na kolejnych planetach czy też stacjach. Fabuła opowiada o walce głównego bohatera - o oryginalnym imieniu Edge Maverick - z tajemniczą rasą, określaną jako Grigori.

Co interesujące, akcję umieszczono jeszcze przed wydarzeniami z pierwszego Star Ocean, więc mamy do czynienia z prequelem całej serii. Ziemia w 2096 roku jest na schyłku apokalipsy z powodu użycia broni atomowej podczas III wojny światowej. Większość ludzkości ginie, a ocalali schodzą do podziemnych miast lub też ruszają w kosmos - jak Edge.

Reklama

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały