GTA Online - tryby adwersarza: Żądza władzy

Stań się kolosem i pozostań żywy jak najdłużej.

Twórcy GTA Online nie pozwalają nam o sobie zapomnieć i proponują nowy tryb w grze, który na nowo definiuje kwestie intensywności rozgrywki. Oto na niewielkich arenach ścierają się ze sobą drużyny składające się z od dwóch do czterech graczy. Cel jest w założeniu bardzo prosty.

W centralnej części mapy znajduje się dobrze widoczny znacznik, który należy przejąć, aby stać się dobrze opancerzonym i uzbrojonym kolosem. Gracz, któremu się to uda, staje się wytrzymały i stanowi większe zagrożenie dla przeciwników, lecz staje się celem wszystkich innych, oprócz kolegów z drużyny.

Zwycięża ta drużyna, która jako pierwsza zdobędzie wymaganą liczbę punktów. Punkty zdobywa się pozostając jak najdłużej przy życiu jako kolos, dlatego tak istotne jest nieustanne próbowanie zdobywania ikony przemieniającej gracza w kolosa. Punkt zostaje naliczony, gdy okrągła ikona drużyny na górze ekranu zapełni się przypisanym do niej kolorem.

gtao

Tryb Żądza władzy jest emocjonujący, gdyż wymaga od wszystkich graczy ciągłych prób w zdobyciu znacznika zmieniającego w kolosa. W ten sposób walki koncentrują się zazwyczaj w jednym miejscu, a wszelkie próby kampienia nie mają tutaj zbyt dużego sensu. Jeśli jednak nie chcesz pchać się do odgrywania głównej roli, pomyśl o alternatywnej funkcji.

Możesz bowiem obserwować akcję przez większość czasu z boku, neutralizując przeciwników z innej drużyny, a także wspierać ogniem kolegę, któremu udało się zamienić w kolosa. Utrzymywanie go przy życiu najdłużej, jak się da, jest kluczowe dla zdobywania punktów, ergo - wygraniu całej rozgrywki.

Takie wsparcie jest bardzo ważne w momencie, gdy wszyscy przeciwnicy będą koncentrować się na zabiciu kolosa. Pokonany przeciwnik gubi bowiem znacznik, który może zostać przejęty przez przeciwną drużynę. Jego osłanianie będzie więc kluczowe dla zdobycia potencjalnych punktów.

Co jeśli uda ci się zdobyć znacznik i zamienisz się w kolosa? Wszystko zależy od danej rozgrywki - jeśli na arenie ściera się ze sobą naprawdę wielu graczy, wszelkie próby odejścia dalej i schowania się za jakimiś przeszkodami nie mają najmniejszego sensu. Zmasowany ostrzał zgładzi cię dość szybko.

Istotne jest zatem, aby skupić się wówczas na zabiciu jak największej liczby nieprzyjaciół, choć nie przynosi to bezpośrednio punktów. Ograniczysz jednak ryzyko przejęcia znacznika i przedłużysz czas dominacji twojej drużyny. Inaczej ma się sprawa, jeśli w zabawie uczestniczy mniej graczy - wówczas możesz próbować przemieścić się w bardziej zabudowany teren, aby zyskać osłonę.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami