GTA Online - Dozbrojenie: jak kupić bunkier

Jak zacząć dodatek i gdzie znaleźć bunkier.

Nowy dodatek do GTA Online, Dozbrojenie (z angielskiego - Gunrunning), pozwala graczom na zakup własnego bunkra, w którym mogą być prowadzone badania i produkcja nad różnymi wojskowymi technologiami. Po udanej produkcji pojawi się z czasem także handel, ale zanim się to stanie, musimy stać się właścicielami bunkra.

Jak w przypadku większości dużych dodatków do GTA Online, tak i Dozbrojenie nie prowadzi gracza za rączkę. Owszem, w pewnym momencie zadzwoni telefon z niewielką wskazówką dotyczącą tego, co należy zrobić, ale czasami w ferworze walki możemy przeoczyć nadchodzące połączenie. Trzeba więc wziąć sprawy w swoje ręce.

Pierwsze, co musisz zrobić, aby stać się właścicielem dobrze prosperującego bunkra, to wyjąć wirtualny telefon i skorzystać z przeglądarki internetowej. Wejdź na stronę Maze Banku, która prawdopodobnie będzie znajdować się w górnej części przeglądarki, w polecanych witrynach. Strona ta pozwala na zakup nieruchomości zajętych przez bank za długi.

Następnie, w prawym górnym rogu okna, wybierz czerwony przycisk "Bunkry", który pozwoli na wykorzystanie stosownego filtra. Od tego momentu na mapie powinny pojawiać się tylko ikony dostępnych bunkrów. Zwróć uwagę na to, że znajdują się one tylko w północnej części mapy i nieco w zachodniej.

Co bardzo ważne, bunkry nie różnią się niczym, oprócz lokalizacji i ceny. Koszty są spore, bo najtańszy kosztuje ponad milion dolarów. Miejsce za to, choć mogłoby się wydawać inaczej, jest dość istotne. W trakcie rozgrywki szybko się okaże, że bezpieczniejszy bunkier jest taki, do którego można łatwo dotrzeć z kilku miejsc. Dlatego jeśli posiadasz nieco więcej gotówki, warto rozważyć jej zainwestowanie w droższe miejsce.

Który bunkier kupić

Poniżej przedstawiamy listę wszystkich bunkrów w dodatku Dozbrojenie do gry GTA Online.

gtao
Mapa wszystkich bunkrów dostępnych w grze.
 1. Bunkier w Cumash. Cena: 1.650.000 dolarów. Położony urokliwie, bo nad samym morzem, którego i tak nie zobaczysz, znajdując się piętnaście metrów pod ziemią.
 2. Bunkier przy Lago Zancudo. Cena: 1.550.000 dolarów. Podobnie jak w powyższym przypadku, ten schron również umieszczony jest nad morzem, niemal na środku uroczej plaży. Na której - ponownie - nie będziesz miał czasu się opalać.
 3. Bunkier w lesie Paleto. Cena: 1.165.000 dolarów. To właśnie ten bunkier polecamy dla tych, którzy lubią kupić jak najtaniej lub odkładają wirtualne pieniądze na inne cele. Pamiętaj jednak, że to bunkier najbardziej oddalony od centrum, co może być problematyczne w późniejszych etapach gry.
 4. Bunkier w Grapeseed. Cena: 1.750.000 dolarów. Położony nieco na uboczu, od północnej strony jeziora. Ma całkiem dobry dostęp z wielu stron, choć wciąż jest położony bardzo daleko od centrum.
 5. Bunkier w kanionie Raton. Cena: 1.450.000 dolarów. Jedna z tańszych propozycji, głównie ze względu na umiejscowienie placówki. To niemal środek kanionu, przez co trudno się do niego dostać. Ale łatwo zastawić tam pułapkę na zmierzającego do środka właściciela - coś za coś.
 6. Bunkier na drodze 68. Cena: 1.950.000 dolarów. Najtańsza propozycja spośród sześciu bunkrów po stronie "cywilizacji", czyli od południowej strony jeziora.
 7. Bunkier na polu naftowym. Cena: 2.035.000 dolarów. Ponad dwa miliony zielonych, szeleszczących papierków należy zapłacić za schron usytuowany na polu naftowym. Niestety, nie staniesz się przy tej okazji bossem paliwowym.
 8. Bunkier na Grand Senorze. Cena: 2.120.000 dolarów. Bardzo dobra lokalizacja jest warta wysokiej ceny w przypadku tego bunkra.
 9. Bunkier przy Smoke Tree. Cena: 2.205.000 dolarów. Kolejne bardzo dobre miejsce dla tych, którzy chcą rozkręcić zbrojeniowy biznes. I mają sporo gotówki na zakup tej nieruchomości.
 10. Bunkier na złomowisku. Cena: 2.290.000 dolarów. Dyskretny, nie rzucający się w oczy bunkier. Bardzo dobra lokalizacja, o ile jesteś multimilionerem.
 11. Bunkier na gospodarstwie. Cena: 2.375.000 dolarów. Najdroższy spośród wszystkich opisywanych miejsc. Dobry dostęp niemal z każdej strony i położenie bardzo blisko miasta, niemal w środku mapy. Stąd właśnie wysoka cena.

Ulepszenia bunkra

Podobnie jak w przypadku klubu motocyklowego, tak i w przypadku Dozbrojenia nie wszystko musi skończyć się na zakupie nieruchomości. Oprócz kilkuset ton betonu możesz wyposażyć swoje miejsce w kilka przydatnych ulepszeń:

gtao3
Okno ulepszeń bunkra.

Styl bunkra - wybierz wykończenie miejsca niebieską lub żółtą farbą. Koszt nieco milszej atmosfery w środku to aż 215.000 dolarów. Polecamy tylko dla estetów.

Mieszkanie - po co kupować drogi apartament, skoro z powodzeniem można przespać się kilkanaście metrów pod ziemią? Brak okna z widokiem na morze czy las kosztować cię będzie 265.000 dolarów.

Strzelnica - praktykowanie swoich umiejętności strzeleckich wyjdzie ci na dobre, o ile postanowisz zainwestować w kilka tarcz i kulochwytów aż 740.000 dolarów. Co ciekawe, w tej cenie możesz wybrać kolor tarcz!

Schowek na broń - jedno z najtańszych ulepszeń, które pozwoli na szybkie uzupełnienie brakującej amunicji. Warto poświęcić 175.000 dolarów.

Transport - ciągłe bieganie po rozległym bunkrze szybko wprawi cię w frustrację. Zainwestuj 120.000 dolarów w wózek transportowy lub 85.000 dolarów w wózek golfowy, aby sprawniej poruszać się po swoim przybytku. Naprawdę.

W kolejnych sekcjach poradnika pokażemy ci jak korzystać z bunkra, jak przeprowadzać badania i produkcję oraz kilka innych ciekawych aspektów związanych z rozgrywką w Dozbrojenie, nowym dodatku do GTA Online.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami