Square Enix opublikowało nowy zwiastun powstającego Kingdom Hearts 3 - kontynuacji cyklu łączącego animacje i kreskówki Disneya oraz uniwersum Final Fantasy.

W trailerze zaprezentowano niewidziane dotychczas fragmenty gameplayu. Przedstawiono ujęcia z różnych potyczek toczonych przez głównego bohatera - postaci o imieniu Sora. Chłopakowi towarzyszą między innymi Goofy i Kaczor Donald.

01
Nie zabraknie Hadesa

Poza starciami z szeregowymi przeciwnikami, pokazano również walkę z mocniejszym bossem - olbrzymem potrafiącym rzucać dużych rozmiarów głazami. Pojedynek toczy się w bliżej niezidentyfikowanej lodowej lokacji.

Są też przerywniki filmowe. W jednej występują Hades, Czarny Piotruś i czarownica Diabolina. Złoczyńcy rozmawiają o tajemniczej „czarnej skrzyni”. Niewykluczone, że przedmiot będzie ważnym elementem fabuły.

To jednak nie wszystko - Square Enix ogłosiło, że wkrótce opublikuje kolejny zwiastun. Następny trailer firma udostępni 15 lipca w związku z targami D23 Expo. W filmie zaprezentowany zostanie nowy świat, do którego trafimy wraz z Sorą podczas zabawy.

Zapowiedziany w czerwcu 2013 roku tytuł kontynuuje historię z poprzednich części. Bohater próbuje odnaleźć tajemniczych strażników światła, odwiedzając krainy bazujące na różnych produkcjach Disneya.

Data premiery Kingdom Hearts 3 nadal jest nieznana. Gra powstaje z myślą o konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki