Macedonia zmierza do Civilization 6

Pod przywództwem Aleksandra Wielkiego.

Deweloperzy z Firaxis zaprezentowali nową frakcję, która w najbliższej przyszłości trafi do Civilziation 6 - to Macedonia. Ogłoszenie nastąpiło zaledwie dzień po ujawnieniu Persji.

Przywódcą Macedonii będzie Aleksander Wielki. Jego umiejętności związane są z podbojem - zmęczenie wojną następuje wolniej niż w przypadku innych nacji, co pozwala na dłuższe prowadzenie konfliktów.

Specjalne jednostki nowej frakcji to hetajrowie, czyli ciężkozbrojna jazda z włóczniami, a także hypaspiści przypominający greckich hoplitów.

Dzięki zdolności Hellenistycznej Fuzji, za każdym razem, gdy podbijemy miasto, zyskamy bonusy odpowiadające specjalizacjom przyległych do stolicy dzielnic.

Macedonia powinna trafić w gusta graczy, którzy preferują siłowe rozwiązania, rozwój militarny i skupianie się na prowadzeniu wojen.

Data premiery DLC nie jest jeszcze znana. Inne dodatkowe frakcje - Polska i Australia - zostały wycenione na 5 euro (ok. 22 zł), więc możemy spodziewać się podobnej ceny.

Civilization 6 zadebiutowało jesienią ubiegłego roku na PC. Najważniejsze nowości to konstruowanie dzielnic i budynków na konkretnych polach dookoła stolicy. Zmiany dotknęły też rozwoju kulturowego.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami