Skip to main content

Civilization 6 dostępne za darmo do końca weekendu

W podstawowej wersji.

W usłudze Steam rozpoczęła się akcja, w ramach której przez weekend można za darmo sprawdzić wydaną w październiku 2016 roku strategię Civilization 6.

Oferta obowiązuje do godziny 21:00 w niedzielę. Do 15 lutego produkcję przeceniono również o 50 procent - standardowe wydanie kosztuje 128,95 zł.

Zabawa we władcę

Gracze decydujący się bezpłatnie sprawdzić Civilization 6, mogą zapoznać się z wszystkimi elementami obecnymi w podstawowej wersji gry. Do dyspozycji zainteresowanych oddano więc kompletny zestaw frakcji. Każda dysponuje oczywiście unikalnymi cechami i mechanikami.

Warto zaznaczyć, że osiągnięte w ramach darmowego weekendu postępy w rozgrywce pozostaną zachowane na serwerach platformy Steam. To oznacza, że po kupnie pełnej wersji pojawi się możliwość kontynowania zabawy od przerwanego momentu.

Najważniejsze nowości wprowadzone w kolejnej odsłonie słynnego cyklu strategii to między innymi konstruowanie dzielnic i budynków na konkretnych polach dookoła stolicy. Zmiany dotknęły też rozwoju kulturowego.

„Mimo pewnych niedoskonałości, gra oferuje po prostu świetną zabawę. To niebywałe, że po dwóch dekadach seria wciąż się rozwija, szuka świeżości i idzie naprzód. Wiele systemów zostało zaprojektowanych na nowo, a twórcy sprawnie złożyli wszystko w dobrze działającą całość” - głosi nasza recenzja Civilization 6.

Zobacz na YouTube

Ofertę przygotowano zapewne w związku z premierą pierwszego dużego dodatku do gry - Rise and Fall. Wydane wczoraj - 8 lutego - rozszerzenie wprowadza siedem kolejnych frakcji, w tym Gruzję, Holandię, Kree, Koreę oraz Mongolię.

Rozbudowano również sojusze - otrzymamy możliwość aranżowania bardziej skomplikowanych metod współpracy. W planach jest także system lojalności miast wobec lidera i zaimplementowanie gubernatorów.

Nie zabrakło też nowych cudów natury i typów jednostek. Do tego mechanika kryzysów, pozwalająca podjęcie różnym nacjom wspólnej interwencji, aby poradzić sobie z danym problemem.

Civilization 6 nie jest jednak jedynym tytułem, który można przetestować za darmo w ten weekend. Do niedzieli bezpłatnie udostępniono także symulator zarządzania miastem Cities: Skylines.

Read this next