Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Civilization 6 niczym Fortnite w darmowym trybie battle royale

Walka o przetrwanie w Red Death.

W ramach wrześniowej aktualizacji Civilization 6 otrzymało nowy i udostępniony za darmo tryb rozgrywki - wzorowany na produkcjach typu battle royale wariant o nazwie Red Death.

Zasady rozgrywki z Fortnite i PUBG przeniesiono do gry strategicznej: wygrywa użytkownik, którego armia pozostanie ostatnia na mapie. Uczestnicy zabawy muszą zmagać się jednak nie tylko z wrogami, ale i pomniejszanym przez radioaktywną burzę polem walki.

Podwładni przebywający w strefie promieniowania otrzymają obrażenia, rosnące wraz z każdą kolejną turą. Warto zaznaczyć, że w zagrożonym obszarze znika możliwość leczenia rannych podkomendnych.

Red Death przeznaczone jest dla maksymalnie dwunastu osób. Każdy gracz kieruje jedną z kilku frakcji - do wyboru są między innymi szaleni naukowcy, piraci i mutanci. Jeżeli wszystkie nasze jednostki cywilne zginą, odpadniemy z rywalizacji.

Zobacz: Civilization 6 - poradnik i najlepsze porady

Celem jest więc ochrona podopiecznych za pomocą żołnierzy. W początkowej fazie rozgrywki stawimy czoła głównie przeciwnikom kierowanym przez sztuczną inteligencję, dowodząc jedynie oficerem piechoty i strzelcem.

Eksplorując mapę odkryjemy skrzynki z nowymi jednostkami - w tym śmigłowcami bojowymi - oraz punktami doświadczenia. Jest też możliwość zdobycia bomby atomowej, siejącej spustoszenie wśród oponentów. Brakuje jednak opcji wznoszenia budynków.

Źródło: Civilization

Następnie: FIFA 20 kontra FIFA 19 - porównanie graficzne

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze