Skip to main content

Civilization 6 niczym Fortnite w darmowym trybie battle royale

Walka o przetrwanie w Red Death.

W ramach wrześniowej aktualizacji Civilization 6 otrzymało nowy i udostępniony za darmo tryb rozgrywki - wzorowany na produkcjach typu battle royale wariant o nazwie Red Death.

Zasady rozgrywki z Fortnite i PUBG przeniesiono do gry strategicznej: wygrywa użytkownik, którego armia pozostanie ostatnia na mapie. Uczestnicy zabawy muszą zmagać się jednak nie tylko z wrogami, ale i pomniejszanym przez radioaktywną burzę polem walki.

Zobacz na YouTube

Podwładni przebywający w strefie promieniowania otrzymają obrażenia, rosnące wraz z każdą kolejną turą. Warto zaznaczyć, że w zagrożonym obszarze znika możliwość leczenia rannych podkomendnych.

Red Death przeznaczone jest dla maksymalnie dwunastu osób. Każdy gracz kieruje jedną z kilku frakcji - do wyboru są między innymi szaleni naukowcy, piraci i mutanci. Jeżeli wszystkie nasze jednostki cywilne zginą, odpadniemy z rywalizacji.

Zobacz na YouTube

Zobacz: Civilization 6 - poradnik i najlepsze porady

Celem jest więc ochrona podopiecznych za pomocą żołnierzy. W początkowej fazie rozgrywki stawimy czoła głównie przeciwnikom kierowanym przez sztuczną inteligencję, dowodząc jedynie oficerem piechoty i strzelcem.

Eksplorując mapę odkryjemy skrzynki z nowymi jednostkami - w tym śmigłowcami bojowymi - oraz punktami doświadczenia. Jest też możliwość zdobycia bomby atomowej, siejącej spustoszenie wśród oponentów. Brakuje jednak opcji wznoszenia budynków.

Źródło: Civilization

Następnie: FIFA 20 kontra FIFA 19 - porównanie graficzne

Read this next