Call of Duty: Infinite Warfare z osobnymi serwerami na Windows Store i Steamie

Bez wspólnej zabawy.

Osoby decydujące się na zakup Call of Duty: Infinite Warfare na Windows 10 w sklepie Windows Store nie zagrają w sieci z posiadaczami kopii aktywowanych na Steamie.

Identyczne ograniczenia dotyczą Call of Duty: Modern Warfare Remastered (dzięki, ZetarXenil).

1
Windows 10 to przyszłość?

Takie informacje ujawniono wczoraj wieczorem na stronie oficjalnej pomocy technicznej Activision, wyjątkowo krótko przed dzisiejszym debiutem obu produkcji na PC, PS4 i Xbox One.

Jak wynika z opublikowanych pytań i odpowiedzi, osoby z cyfrową wersją Windows 10 kupioną w Windows Store będą mogły rywalizować tylko między sobą. Podczas rozgrywek sieciowych nie trafimy na osoby z kopiami na Steamie.

Wersje pudełkowe będą aktywowane właśnie w sklepie Valve, który pozostaje najpopularniejszą platformą dystrybucji cyfrowej - także na Windows 10. Oznacza to, że osoby kupujące w Windows Store mogą szybko natknąć się na problemy z wyszukiwaniem graczy do rozgrywek w sieci.

Nie jest jasne, dlaczego zdecydowano się na takie ograniczenia. Przeszkodą mogą być różnice techniczne pomiędzy obiema platformami.

Call of Duty: Infinite Warfare debiutuje dzisiaj - 4 listopada - razem z Modern Warfare Remastered (ale tylko przy zakupie Infinite Warfare w droższej edycji Legacy).

Nowa odsłona stawia na większą swobodę, z misjami pobocznymi i płynnymi przejściami między strzelaniem na powierzchniach planet oraz akcją w kosmosie, za sterami nowoczesnego myśliwca.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami