Premiera polskiej strategii Regalia przesunięta

Beta jeszcze w tym roku.

Przedstawiciele warszawskiego studia Pixelated Milk poinformowali o opóźnieniu premiery swojego debiutanckiego projektu, czyli gry Regalia - Of Men and Monarchs. Produkcja ukaże się na początku przyszłego roku, choć oryginalnie miała zostać wydana jeszcze w tym.

Twórcy tłumaczą, że powodem przesunięcia debiutu jest rozbudowa projektu. Deweloperzy nawiązali współpracę z wydawcą (należącą do polskiego Cdp.pl firmą Klabater), dzięki czemu uzyskali dodatkowe fundusze.

01

Pieniądze umożliwiły autorom przygotowanie edycji pudełkowej oraz wydanie tytułu w kilku wersjach językowych. Docelowo gra tworzona jest po angielsku, ale otrzyma polskie, francuskie, niemieckie i hiszpańskie napisy.

Proces lokalizacji - za który odpowiada wydawca - jest dużym wyzwaniem, ponieważ do przetłumaczenia jest około 115 tysięcy słów.

Twórcy obiecują jednocześnie, że jeszcze w tym roku rozpocznie się beta produkcji, choć dokładnych szczegółów na ten temat nie ujawniono. Pierwotnie testy miały odbyć się na przełomie czerwca i lipca.

Regalia - Of Men and Monarchs będzie taktyczną grą RPG, bazującą na podobnych tytułach z Japonii. Pojawią się więc strategiczne walki inspirowane cyklem Disgaea, a także przypominający rozwiązania z serii Persona system „social link”.

Wydarzenia przedstawione mają być w rzucie izometrycznym, a akcja będzie się rozgrywała na planszach z ręcznie rysowanymi tłami i grafiką 2D. Ścieżkę dźwiękową przygotuje studio Game Audio Factory, które odpowiedzialne jest za muzykę do Endless Legend i Endless Space.

Walka będzie istotną częścią gry, ale podczas zabawy zajmiemy się też budowaniem bazy oraz zbieraniem surowców. Niektóre elementy mają być generowane losowo.

Głównym bohaterem sfinansowanej na Kickstarterze produkcji będzie niejaki Kay - młodzieniec, który nieoczekiwanie zostaje królem. Po powrocie do swojego królestwa odkrywa jednak, że kraj jest zadłużony i pogrążony w ruinie, a ponadto poddani nie chcą uznać go za władcę.

Regalia - Of Men and Monarchs powstaje z myślą o PC oraz konsolach PlayStation 4 i PS Vita.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami