Mody do Fallout 4 ograniczone do 900 MB na PlayStation 4

Mniej, niż na Xbox One.

Modyfikacje graczy w Fallout 4, instalowane na PlayStation 4, będą ograniczone do 900 MB danych - ujawniła Bethesda.

1
Czekamy na ten przełomowy projekt

Informację podano w związku ze zbliżającymi się, zamkniętymi testami funkcji konsolowych modów na sprzęcie Sony. Twórcy mogą już publikować swoje projekty za pomocą zaktualizowanej aplikacji Creation Kit.

„Limit rozmiaru modów na PS4 wynosi obecnie około 900 MB. Prosimy nie publikować większych modyfikacji” - napisano w komunikacie na oficjalnej stronie.

Bethesda zapewnia, że współpracuje z Sony, by zmienić to ograniczenie i umożliwić pobieranie większych projektów.

W przypadku Xbox One jednym z krytykowanych elementów w kwestii modów jest właśnie limit rozmiaru, który na sprzęcie Microsoftu ustalono na 2 GB - czyli znacznie więcej, niż na PS4.

Co więcej, na PlayStation 4 nie zadziałają obecnie własne pliki dźwiękowe, ponieważ Sony stosuje autorski format dla danych tego typu. Również w tym przypadku Bethesda obiecuje współpracę z producentem, by pozbyć się ograniczenia.

To jeszcze nie wszystko - w modach na PS4 stosowane są tekstury prosto z PC, co może negatywnie wpłynąć na wydajność gry.

Wygląda więc na to, że system modyfikacji na PlayStation 4 będzie wymagał jeszcze wielu poprawek - i dobrej woli ze strony Sony - by pozwolić na instalację bardziej rozbudowanych projektów.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami