Rzadka konsola PlayStation SNES na zdjęciach

CD-ROM i kartridże w jednym.

Prototyp wyjątkowo rzadkiej konsoli Sony PlayStation SNES - niemal zapomniany element historii gier wideo - został uwieczniony na zdjęciach.

2
Plastik nieco już pożółkł

Sprzęt istnieje tylko w formie takich prototypów i ostatecznie nigdy nie trafił do sprzedaży.

Wyprodukowano podobno tylko kilkaset egzemplarzy, w wyniku kooperacji firm Nintendo i Sony, planujących połączenie systemu Super Nintendo Entertainment z napędem CD-ROM.

Planów nigdy jednak w pełni nie zrealizowano, ponieważ Nintendo zdecydowało się współpracować ostatecznie z Philipsem. Umowa nie doszła do skutku, ale Sony samodzielnie kontynuowało prace nad PlayStation kompatybilnym z płytami CD.

Zdjęcia prezentują prototypowe urządzenie z napędem CD-ROM oraz wejściami na kontrolery i kartridże SNES.

Każdy z padów posiada logo Sony PlayStation na przedzie, ale już pod drugiej stronie znaleźć można napis „Nintendo Super Famicom Controller”.

Zdjęcia pojawiły się wczoraj w serwisie Reddit (dzięki, Nintendo Life). Użytkownik twierdzi, że konsolę znalazł w pudle z przedmiotami należącymi do mężczyzny, który pracował w Nintendo w okresie, gdy trwała wspomniana kooperacja z Sony.

1
3
4

Krótka przerwa? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami