Microsoft: „musimy bardziej postarać się w Europie” z Xbox One

Odpowiedź na przewagę Sony.

Po ostatnich doniesieniach na temat tego, że sprzęt PlayStation zdominował większość rynków w Europie, Microsoft przyznał, że musi bardziej postarać się na Starym Kontynencie.

- Mamy przewagę w każdym kraju w Europie i bardzo dużą przewagę w kontynentalnej części. Ekstremalnie znaczącą. Nie wydaje mi się, by spadała poniżej 70 procent, a często przekracza 90 proc. - mówił w ubiegłym miesiącu szef SCEE, Jim Ryan.

- Musimy bardziej postarać się w Europie - przyznał teraz Phil Spencer, szef działu Xbox, w rozmowie z magazynem Edge (dzięki, VideoGamer). - Gdy patrzę globalnie, kontynentalna Europa jest na pewno obszarem, na którym chcę się skupić.

Sprzęt PlayStation ma przewagę w Europie zapewne dzięki wcześniejszemu startowi i PSX, które debiutowało sześć lat przez Xboksem. Jednak obecnie Sony powiększa dominację na rynkach, gdzie sprzęt Microsoftu radził sobie dotychczas dobrze, jak w Wielkiej Brytanii.

- Sony radzi sobie bardzo dobrze na tych rynkach i mają tam długą historię, zanim jeszcze my zajęliśmy się tym biznesem - dodaje Spencer. - Przyglądam się temu, co robią, ponieważ są to dobre pomysły i chcę się upewnić, że mądrze na nie odpowiemy.

Najbliższą szansą na poprawę sytuacji będą targi Gamescom na początku sierpnia, na których pojawi się tylko Microsoft - Sony czeka na koniec października, na Paris Games Week.

1
Zielono mi

Masz chwilkę? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Microsoft wskrzesi stare gry Activision? Phil Spencer o potencjalnych powrotach

Deweloperzy otrzymają więcej swobody w pracy nad różnorodnymi markami.

Długi gameplay z Dying Light 2

Zadanie poboczne, walka i nie tylko.

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami