Super Meat Boy trafi na PS4 i Vitę

Za darmo dla abonentów PlayStation Plus. Premiera jesienią.

Deweloperzy z Team Meat poinformowali dziś, że platformówka Super Meat Boy trafi jesienią na konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita.

Gra będzie dostępna za darmo dla abonentów PS Plus, choć nie wiadomo w którym miesiącu.

„Kiedy Super Meat Boy zadebiutował, Team Meat nie otrzymało pozwolenia na przeniesienie gry na PS3 z różnych skomplikowanych powodów” - wyjaśnili projektanci.

„Nie podobał im się taki stan rzeczy, który wiązał się z alienowaniem wiernych fanów na platformie PlayStation, którzy bardzo chcieli zagrać w ich grę. Czuli ich ból, gdy musieli cierpieć wiele lata z powodu braku najlepszej platformówki w historii”.

Twórcy zaznaczyli jednak, że „bogowie się do nich uśmiechnęli”, a po „małej dawce przekonywania” udało się osiągnąć cel i przenieść grę na konsole Sony.

Super Meat Boy ukazał się w 2010 roku na Xbox 360 i PC. To platformówka, którą wyróżnia przede wszystkim wysoki poziom trudności i absurdalna otoczka fabularna - gracze wcielają się w kawałek mięsa.

Nudzisz się? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami