Skip to main content

Super Meat Boy i Thimbleweed Park zmierzają na Switch

Dwie gry niezależne.

Producenci platformówki Super Meat Boy oraz przygodówki Thimbleweed Park potwierdzili niezależnie, że obie produkcje ukażą się wkrótce także na Nintendo Switch.

Pierwszy tytuł nie ma jeszcze daty premiery dla nowej wersji, ale ten drugi powinien zadebiutować we wrześniu, choć nie podano konkretnego dnia.

Super Meat Boy ukazał się w 2010 roku na Xbox 360 i PC. To platformówka, którą wyróżnia przede wszystkim wysoki poziom trudności, minimalistyczna oprawa i absurdalna otoczka fabularna - gracze wcielają się w kawałek mięsa.

Chyba już działa

Przygodowe Thimbleweed Park opowiada historię pięciu postaci. Opowieść zaczyna się od zagadkowego morderstwa, ale to tylko wierzchołek góry lodowej: są jeszcze ludzie w przebraniach ptaków, sedes na prąd, doktor w kostnicy czy obsesja na punkcie sztucznej inteligencji.

Podobnie jak w Maniac Mansion, gracze mogą swobodnie przełączać się pomiędzy bohaterami, rozwiązując zagadki w myśl zasad gatunku „wskaż i kliknij”.

Zobacz na YouTube

Zgodnie z duchem przeszłości, korzystamy też z klasycznego interfejsu, z dziewięcioma komendami w stylu „otwórz”, „zamknij”, „użyj” czy „podnieś”.

Read this next