Zapowiedziano SpellForce 3

Seria powróci pomimo zamknięcia studia EA Phenomic, twórców poprzednich odsłon.

Firma Nordic Games założyła w Monachium nowe studio deweloperskie - Grimlore Games. Twórcy zajmą się produkcją SpellForce 3. Los tej serii gier strategicznych był zagrożony, po tym jak EA zamknęło Phenomic, odpowiedzialne za poprzednie odsłony.

Szczegóły na temat nowej produkcji są obecnie skąpe, ale wydawca obiecuje, że gra będzie wierna założeniom cyklu.

„Grimlore Games składa się z doświadczonych deweloperów, artystów i projektantów, którzy uczestniczyli w pracach nad The Settlers 2, Knights and Merchants, Cultures i - oczywiście - SpellForce 2” - napisano w komunikacie.

„Studio skoncentruje się na produkcjach PC dla zaangażowanych graczy, a zwłaszcza na tytułach RPG i strategiach z akcją w czasie rzeczywistym” - dodano na oficjalnej stronie.

Właśnie te dwa gatunki łączy seria SpellForce, która zadebiutowała w 2003 roku. Produkcja doczekała się kontynuacji oraz dodatków. Akcja serii toczy się w świecie fantasy - Eo. Cykl zawiera elementy rozwoju głównej postaci oraz strategii, gdzie gracz prowadzi armię wybranej frakcji, budując jednostki i budynki.

SpellForce 2

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Video | Gramy w Chorus

Kosmiczna niespodzianka.

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami