Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Strategie SpellForce 3 i Battle Chasers: Nightwar z datami premier

Z elementami RPG.

Potwierdzenie październikowej daty premiery oczekiwanego Elex to tylko jedna z nowości, jaką jeszcze w tym roku szykuje THQ Nordic. Poznaliśmy też daty premier strategii SpellForce 3 oraz Battle Chasers: Nightwar.

Ten pierwszy tytuł - oferujący także sporo elementów RPG - ukaże się 7 grudnia, wyłącznie na PC.

SpellForce 3 zapowiada się ładnie

Gracze otrzymają możliwość stworzenia od podstaw swojego bohatera oraz rozwoju umiejętności w trakcie walki i wykonywania zadań. Na drodze spotkamy innych herosów, by stworzyć maksymalnie trzyosobową drużynę.

Do tego komponent strategiczny: mapa w SpellForce 3 jest podzielona na sektory. Rozwój siedziby głównej odbywa się poprzez podbijanie i przyłączanie przylegających do siebie regionów.

Wątek fabularny SpellForce 3 ma wystarczyć na ponad 30 godzin. Deweloperzy pracują również nad trybem wieloosobowym oferującym kooperację, jak i walkę przeciwko innym graczom.

Natomiast sfinansowane na Kickstarterze Battle Chasers: Nightwar debiutuje 3 października na PC, PS4, Xbox One i Switch.

Battle Chasers to amerykański komiks z lat dziewięćdziesiątych. Adaptacja studia Airship Syndicate to RPG w barwnym, steampunkowym świecie, gdzie szóstka bohaterów eksploruje lochy oraz walczy z zastępami potworów i bandytów.

Przygoda toczy się na dwóch płaszczyznach. Pierwsza to statyczna mapa świata, po której poruszamy się po wytyczonych ścieżkach, walcząc z rozmieszczonymi przez twórców grupkami wrogów. Druga to proceduralnie generowane podziemia, gdzie znajdziemy różne stwory, zagadki, pułapki i skarby.

W całość wiąże to turowa walka, żywcem przeniesiona z klasycznych gier jRPG - trójka bohaterów staje na obserwowanym z boku polu bitwy, by zmierzyć się z oponentami. Wrogowie występują pojedynczo, w grupach lub nawet w kilku falach.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze