Wykonywanie screenshotów na Xbox One dopiero w przyszłym roku

Problem jest trudniejszy niż myślano.

Wcześniej w tym miesiącu szef działu Xbox w Microsofcie - Phil Spencer - obiecał, że konsole Xbox One otrzymają możliwość wykonywania screenshotów z gier. Teraz menedżer sprostował, że taka funkcja pojawi się dopiero w przyszłym roku.

1

- W nowym roku zobaczymy dodatkowe funkcje, a screenshoty są na liście - przyznał w rozmowie z serwisem IGN.

- To nieco bardziej skomplikowane wyzwanie technicznie niż sądziłem - dodał Spencer. - Dwa tygodnie temu zespół znalazł dobre rozwiązanie, pracują nad tym. Wiedzą, że użytkownicy tego oczekują. Obrano już odpowiednią ścieżkę, teraz to tylko kwestia priorytetów.

PlayStation 4 umożliwia wykonywanie zrzutów z ekranu od dnia premiery. Xbox One pozwala automatycznie rejestrować ostatnie minuty rozgrywki w formie wideo, ale okazuje się, że wykonanie obrazu jest bardziej skomplikowane.

Spencer przyznał w tej samej rozmowie, że grudniowa aktualizacja oprogramowania Xbox One będzie najpewniej nieco skromniejsza niż zazwyczaj.

- W grudniu będzie pewnie okazja, by nieco zwolnić i skoncentrować się na wszystkich nowych konsolach, jakie będą podłączane do sieci.

W listopadowej aktualizacji pojawi się między innymi możliwość zmieniania obrazów tła czy integracja z serwisem społecznościowym Twitter.

Wprowadzony ostatnio w grze Śródziemie: Cień Mordoru tryb fotograficzny jet ograniczony na Xbox One

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami