Byli twórcy Torchlight i Diablo pracują nad kosmicznym symulatorem

Rebel Galaxy ukaże się na PC i PS4.

W marcu tego roku dwójka założycieli Runic Games postanowiła opuścić studio, które zasłynęło serią zręcznościowych gier RPG Torchlight. Powstała nowa firma - Double Damage Games. Ogłoszono właśnie pierwszy projekt, zatytułowany Rebel Galaxy.

1
Gatunek kosmicznych symulatorów przeżywa ostatnio renesans

Ten kosmiczny symulator nie ma jednak nic wspólnego z uniwersum Star Wars, może poza gwiazdami, wojną i dziwnie wyglądającymi kosmitami.

Double Damage opisuje swój debiutancki projekt jako „awanturnicza przygodę, z dynamiczną walką, eksploracją, odkryciami, handlem i »negocjacjami« z mieszkańcami krańców znanej galaktyki”.

Wcielimy się w dowódcę statku badającego kosmos, a do naszych zadań należało będzie poszukiwanie dziwnych anomalii, walczenie z piratami, wydobywanie surowców czy kontaktowanie się z tubylcami. Potyczki rozgrają się w czasie rzeczywistym.

Nowe studio założył projektant Torchlight - Travis Baldree - oraz współproducent Diablo 2 - Erich Schaefer. Brat tego ostatniego dewelopera - Max - pozostał w Runic Games.

Premierę Rebel Galaxy zaplanowano na przyszły rok, na PC i PlayStation 4. Twórcy nie wykluczają też konwersji na Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Video | Gramy w Chorus

Kosmiczna niespodzianka.

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami