Rozdzielczość Final Fantasy 13 na PC zablokowana do 720p

A klawisz escape wyłącza grę.

Wszystko wskazuje na to, że deweloperzy ze Square Enix nie przyłożyli się zbytnio do konwersji Final Fantasy 13 na PC. Gracze informują o licznych problemach z tą edycją japońskiego RPG.

Oprawa zablokowana jest na stałe do rozdzielczości 720p i 60 klatek na sekundę. Rozmiar renderowanego obrazu zmienić można tylko za pomocą zewnętrznych narzędzi, ponieważ w menu gry zabrakło jakichkolwiek opcji związanych z grafiką.

Potrzebne do pobrania ze Steama pliki zajmują niemal 50 GB, a już po instalacji - nawet 60 GB. Dość ciekawym problem jest także fakt, że wciśnięcie klawisza escape podobno automatycznie wyłącza grę i cofa gracza do pulpitu, na co natknęli się użytkownicy starający się włączyć menu.

Gra wyceniona jest na 13 euro (ok. 55 zł). Osoby zainteresowane zakupem powinny przyjrzeć się programowi GeDoSaTo od popularnego Durante, który w przeszłości reperował na komputerach osobistych między innymi konwersje Dark Souls i Deadly Premonition.

Akcja Final Fantasy 13 toczy się w świecie Cocoon, gdzie rząd - Sanctum - pozbywa się ludzi, którzy weszli w kontakt z „podziemnym” światem Pulse. Główna bohaterka i były żołnierz - Lightning - postanawia nie wykonać rozkazów.

1
Screen z wersji PC

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami