Ujawnione w czwartek ceny konsol Xbox One w Polsce były wynikiem „błędu systemowego” i ostatecznie zależeć będą od „oficjalnych sprzedawców” - potwierdził przedstawiciel Microsoftu w wypowiedzi dla Eurogamer.pl.

„W najbliższych tygodniach nasi sprzedawcy oficjalnie powinni przedstawić ceny wspomnianych, jak i innych zestawów Xbox One.”

1
Przykładowe pudełka Xbox One z oficjalnej strony Microsoftu. Prawdopodobny jest więc zestaw m.in. z nową Forzą i Fifą 15.

Przypomnijmy, 3 lipca na oficjalnej stronie Xboksa podano, że za zestaw bez Kinecta zapłacimy 1899 zł, a wersję z czujnikami wyceniono na 2199 zł. Te kwoty nie są jednak oficjalne i zostały już usunięte.

Serwis PolskiLive - który jako pierwszy napisał na ten temat - dodaje, że zestaw bez Kinecta może kosztować około 1600 zł.

Jak dowiedzieliśmy się u jednego ze sprzedawców, ostateczna cena konsoli będzie zależała od kilku czynników. - Chodzi m.in. o aktualną, wrześniową ceną na rynku międzynarodowym, a ta może się zmienić, oraz aktualną cenę w euro, po której kupowana jest konsola - wyjaśnia przedstawiciel sklepu.

Według tego źródła, cena sugerowana za podstawową wersję Xbox One może wynieść 1699 zł, a za edycję z Kinectem - 2199 zł. Korzystniej będą przedstawiały się tzw. bundle - czyli zestawy konsoli z dodatkową grą.

Xbox One zadebiutuje w Polsce 5 września tego roku.

Fable Legends to jeden z tegorocznych exclusive'ów na konsolę Xbox One

Reklama