Dragon Age: Inquisition - romanse, drużyna, przejmowanie obszarów i pułapki

Kilka nowych szczegółów.

Romanse - jedna z cech rozpoznawczych w produkcjach BioWare - pojawią się także w Dragon Age: Inquisition, debiutującym jesienią tego roku.

Na targach PAX East w ubiegły weekend ujawniono kilka szczegółów na temat nowej produkcji. Dwa potwierdzone obiekty uczuć to Cullen, znany dobrze z poprzednich odsłon serii, oraz Cassandra Pentaghast, napędzająca wraz z Varriciem opowieść w Dragon Age 2 (dzięki, LadyInsanity).

Łącznie do drużyny przyłączymy osoby z grupy dziewięciu bohaterów. Każdy z nich będzie specjalizował się w innej dziedzinie walki, co ma zagwarantować elastyczność i mnogość opcji taktycznych.

Istnieje „duże prawdopodobieństwo”, że ponownie zobaczymy Hawke'a i Szarych Strażników z poprzedniej odsłony. Możliwe, że spotkamy także matkę Morrigan i jednocześnie smoczycę - Flemeth - a także co najmniej jedną postać z powieści „Asunder”.

Wspomniane już smoki pojawią się w Dragon Age: Inquisition w dużych, pełnych skryptów sekwencjach, do których gracz będzie musiał odpowiednio się przygotować.

Magiczny wymiar The Fade odegra w nowej produkcji dużo mniejszą rolę. Tylko postać gracza będzie mogła zamykać portale sprowadzające demony, ale nie zdarzy się to często.

Jako przywódca Inkwizycji, staniemy przed wyborem, które części świata objąć ochroną. W poszczególne regiony wyślemy zwiadowców, poznając historię i korzyści, jakie może przynieść objęcie panowania nad lokacją - poprzez przejmowanie i naprawianie wież.

Ale kontrolowanie obszarów nie będzie proste. Jako przykład, BioWare podało zaśnieżony obszar, gdzie władzę sprawuje grupa uzależnionych od lyrium Czerwonych Templariuszy. Na każdym kroku napotkamy lojalnych tubylcom żołnierzy oraz potężne potwory, także czerpiące z mocy lyrium.

Podczas potyczek z wrogiem ważne będą także pułapki i skradanie, a dodatkowe surowce pozyskamy podczas polowania na zwierzynę i zbierania roślin.

Twórcy mówili także na temat Twierdzy gracza, która ma być ważnym punktem Dragon Age: Inquisition. Szczegóły nie są jasne, ale wszystko wskazuje na to, że posiadłością będziemy mogli zarządzać także z poziomu przeglądarki internetowej czy dedykowanych aplikacji na urządzeniach mobilnych.

Gra ukaże się na PC, PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami