Dragon Age: Inquisition zaoferuje nawet czterdzieści możliwych zakończeń

Twórcy obiecują, że nie dodadzą nowych towarzyszy w DLC.

Około czterdziestu zakończeń znajdzie się w Dragon Age: Inquisition - informuje użytkownik forum BioWare powołując się na treść zapowiedzi w nowym numerze Official Xbox Magazine.

dai
Duży smok i mały... rycerz Jedi?

Mark Darrah, główny producent gry, podkreślił, że różnice między wszystkimi zakończeniami mają być „istotne”.

W artykule znalazły się też inne szczegóły dotyczące trzeciej odsłony cyklu gier RPG. Okazuje się, że zwiedzimy pięć krain kontynentu Thedas: Fereldan, Wolne Marchie, Orlais, Nevarrę i Dales. Działania grupy bohaterów będą mogły wpłynąć na sytuację miasteczek lub na układ szlaków handlowych.

Projektanci zapewniają, że nie dodadzą żadnych nowych towarzyszy w dodatkach DLC po premierze. Mike Laidlaw, dyrektor kreatywny projektu, stwierdził, że wszyscy obecni grze potencjalni członkowie drużyny są głęboko zakorzenieni w całym systemie i twórcy nie mogą „po prostu dodać kolejnych, ot tak”.

Prolog będzie identyczny dla każdej rasy oraz klasy. Cechy, pochodzenie i wybory poczynione w takim wstępie zostaną następnie wplecione w biografię Inkwizytora, wpłyną na to, jak różne postacie będą reagować na działania naszego bohatera. Inkwizytor będzie jedyną osobą będącą w stanie zamykać przejścia do demonicznej Otchłani.

Dla głównego bohatera przygotowano w sumie cztery głosy - po dwa dla płci. Będą identyczne dla każdej rasy. Zdaniem twórców, „to kwestia wagi”. Twierdzą, że „gdybyśmy mieli zaoferować po dwa głosy dla każdej rasy, musielibyśmy wydać grę na kilkunastu dyskach”.

W zapowiedzi znalazły się też informacje o zmianach w systemie zbroi. Okazuje się, że przedstawiciele każdej klasy będą mogli ubrać dowolny rodzaj zbroi.

Wygląda na to, że w trakcie walki gracze użyją nie tylko broni, ale - od czasu do czasu - specyficznych przedmiotów. W zapowiedzi opisano użycie słoika z pszczołami, który można rozbić niedaleko przeciwników, by zostali zaatakowani przez owady.

Dragon Age: Inquisition zadebiutuje jesienią. Ukaże się na PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xboksie 360 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami