Założyciele CD Projektu w pierwszej setce rankingu najbogatszych Polaków

Według magazynu Forbes.

Założyciele CD Projektu - Michał Kiciński oraz Marcin Iwiński - znaleźli się w ostatniej dziesiątce rankingu stu najbogatszych Polaków według magazynu Forbes.

1
Kiciński i Iwiński

Kiciński z majątkiem o wartości 220 mln zł zajął 98 miejsce. Dwie pozycje wyżej uplasował się Iwiński, z 225 mln zł. Obaj po raz pierwszy trafili do corocznego zestawienia (dzięki, Polygamia).

CD Projekt powstał w 1994 roku, zajmując się początkowo dystrybucją i tłumaczeniem gier. W ostatnich latach firma postawiła na produkcję własnych tytułów, zakładając studio CD Projekt RED, odpowiedzialne za serię Wiedźmin.

Do notowanej na giełdzie grupy CD Projekt należy także cdp.pl - sklep z zawartością cyfrową oraz firma zajmująca się dystrybucją w naszym kraju gier od Blizzarda czy Codemasters.

Więcej informacji na temat początków działalności firmy i przełomowej lokalizacji Baldur's Gate znaleźć można w naszym artykule z ubiegłego roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami