Chiny zdejmują zakaz sprzedaży konsol, ale zablokują „wrogie” gry

Nie ma miejsca na „muchy i komary”.

Chiny zdecydowały się zezwolić na sprzedaż i budowę konsol w specjalnej strefie ekonomicznej w Szanghaju, ale zmiana zasad wiąże się z kilkoma ograniczeniami.

1

O tymczasowej decyzji chińskiego rządu informowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Teraz ministerstwo kultury wyjaśniło na oficjalnej konferencji prasowej, że produkcje „niezgodne z perspektywą Chin” nigdy nie ujrzą światła dziennego.

„Rzeczy wrogie Chinom i niezgodne z perspektywą kraju nie będą dozwolone” - mówił minister Cai Wu, cytowany przez serwis Bloomberg. „Chcemy otworzyć okna i wpuścić nieco świeżego powietrza, ale nadal zamierzamy blokować muchy i komary” - wyjaśniał obrazowo.

Zwiększony dostęp do coraz mocniejszych telefonów i tabletów z dostępem do Internetu spowodował, że zakaz sprzedaży konsol jest coraz mniej odczuwalny i istotny dla Chińczyków.

Dużo większe znaczenie mają perspektywy zysków. W 2013 roku konsole odpowiadały za jedyne 10 mln dol. na rynku wartym 13 mld. Chiny to już trzecia pod względem wielkości branża gier na świecie, za USA i Japonią.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami