Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Chiny zezwalają na sprzedaż konsol

Tymczasowo i tylko w Szanghaju.

Andrew House będzie zadowolony

Zgodnie z zapowiedziami z września ubiegłego roku, Chiny zdecydowały się zakończyć trwającą kilkanaście lat blokadę na sprzedaż konsol do gier z Zachodu.

Zakaz został jak na razie „zawieszony” i obejmuje tylko strefę wolnego handlu w Szanghaju. Firmy, takie jak Sony, Microsoft i Nintendo, będą mogły teraz produkować i sprzedawać tutaj swoje konsole - informuje Reuters. O ile otrzymają rządowe pozwolenie.

W wyniku wieloletnich zakazów rynek gier w Chinach zdominowany jest przez PC. W ubiegłym roku konsole odpowiadały jedynie za około 10 mln dol. sprzedaży, co w branży wartej 13 mld dol. jest wartością znikomą.

„Ameryka Łacińska nie była poważnym rynkiem dla konsol. Teraz już jest. Widzimy także, że Chiny mogą w końcu się otworzyć, przez ustanowienie strefy wolnego handlu w Szanghaju i możliwość sprzedaży tam konsol” - mówił w dniu premiery PlayStation 4 Andrew House, szef Sony Computer Entertainment.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze