Funkcje społecznościowe Xbox One do naprawy w kolejnej aktualizacji

Łatwiejsza i szybsza nawigacja.

Funkcje społecznościowe Xbox One będą głównym punktem kolejnej aktualizacji konsoli - zapowiada Microsoft.

Najważniejsze opcje, takie jak listy znajomych, grupy, awatary i osiągnięcia są obecnie podzielone na osobne aplikacje w różnych warstwach systemu, co pomaga w uzyskaniu lepszego wyglądu interfejsu, ale utrudnia dostęp do funkcjonalności.

„Otrzymane opinie są całkiem jasne” - zapewnia menedżer z Microsoftu, Marc Whitten, w rozmowie z serwisem Engadget. „Niektóre opcje społecznościowe są ukryte lub trudniejsze w obsłudze niż na X360. Przygotujemy aktualizację, która naprawi te sprawy.

„Jako osoba zaangażowana w budowę Xbox Live przez ostatnią dekadę, poważnie traktuję doniesienia, mówiące o utrudnionym dostępie do grup czy nieodpowiednich ustawieniach domyślnych.”

Whitten na pewno nie może narzekać na brak opinii od graczy. Powstała nawet specjalna strona internetowa - XboxFeedback.com - gdzie zbierane są sugestie i problemy.

Posiadacze konsol Xbox One domagają się między innymi powrotu funkcji Xbox Guide, dodania zakładki ze znajomymi, powiadomień o zaproszeniach, możliwości zarządzania dyskiem twardym, wsparcia dla pamięci USB, listy ostatnio włączanych aplikacji, „mądrzejszego” Kinecta i dodatkowych komend głosowych, prostszego czatu, wskaźnika zużycia baterii dla kontrolera, sklepu z awatarami, muzyki w tle czy opcji zmiany tła.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami