Pobranie aktualizacji Xbox One w dniu premiery zajmie 15-20 minut

Microsoft stara się przyśpieszyć proces.

Microsoft ostrzega, że pobranie aktualizacji oprogramowania Xbox One w dniu premiery konsoli zajmie około 15-20 minut.

Obowiązkowy patch realizuje zmiany wprowadzone w polityce, w tym konieczność sprawdzania połączenia z siecią co 24 godziny czy wymóg podłączenia Kinecta.

Marc Whitten z Microsoftu nie wyjaśnił w rozmowie z serwisem IGN, skąd taki czas pobierania, ale obiecuje, że jego firma pracuje nad przyśpieszeniem procesu.

- Optymalizujemy Xbox One, by aktualizacja w dniu premiery była najszybsza jak to możliwe - mówi. - Nadal pracujemy nad detalami, ale oczekujemy, że proces zajmie większości użytkowników jakieś 15-20 minut.

Whitten potwierdził także, że wszystkie produkcje wydawane na nowej konsoli będą mogły korzystać z mocy serwerów rozproszonych i powtórzył, że interfejs konsoli otrzyma kolejne usprawnienia po premierze.

Latem tego roku Microsoft zmienił podejście w kilku kluczowych kwestiach, dotyczących połączenia z Internetem, gier cyfrowych, opcji dzielenia się zawartością oraz blokady regionalnej. Modyfikacje poczyniono jednak za późno, by zdążyć z przebudową oprogramowania - stąd aktualizacja w dniu premiery.

Xbox One ukaże się w Polsce w przyszłym roku, gdy - teoretycznie - poprawki mogą zostać wprowadzone przez producenta, bez konieczności pobierania łatki z sieci.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami