Turn 10: Forza 5 nie jest tylko „prezentacją możliwości graficznych konsoli”

Jeden z deweloperów o nowej odsłonie serii i konkurencyjnych grach wyścigowych.

Dan Greenawalt z Turn 10 wypowiedział się na temat najnowszej produkcji zespołu. Jego zdaniem, Forza 5 to najbardziej ambitny projekt studia, który nie jest tylko „prezentacją możliwości graficznych konsoli”. Greenawalt zasugerował, że takimi właśnie produkcjami są inne gry wyścigowe będące tytułami startowymi konsol nowej generacji.

- Chcemy wszystkich zadziwić, chcemy wam zaimponować, ponieważ to nasz najbardziej ambitny projekt - powiedział deweloper w wywiadzie z OXM.

Twórca podzielił się także swoją opinią na temat tego, dlaczego gry wyścigowe są najlepszymi możliwymi produkcjami startowymi każdej nowej konsoli.

- Gry wyścigowe nadają się do tego świetnie. Nie uświadczysz tutaj pił mechanicznych, noży, krwi i wnętrzności, więc możesz promować je nawet obok zestawu Happy Meal w McDonaldzie. No i zazwyczaj mają bardzo dobrą oprawę wizualną.

Następnie, Greenwalt dodał, że Forza 5 jest jednak czymś więcej, niż tylko produkcją, która cieszy oko.

- Czego zazwyczaj nie doświadcza się przy premierze nowej konsoli, to gra wyścigowa taka jak Forza. Zazwyczaj flagowe tytuły pojawiają się później, ponieważ oczekuje się, że zaoferuję ogrom zawartości i różne innowacje - powiedział deweloper.

- Zazwyczaj gry tego typu są fantastyczne, ale jednak nieco ograniczone, jeżeli chodzi o skalę przedsięwzięcia. Pozwala to im skupić się najdokładniej tylko na zdążeniu z produkcją na dzień premiery konsoli i są przez to po prostu prezentacją możliwości graficznych. Ale Forza taka nie jest - zakończył Greenwalt.

Forza 5 ukaże się 22 listopada, wyłącznie na Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami