Studio Criterion liczy już tylko 17 osób

Większość przeszła do Ghost Games.

Autorzy serii Burnout, brytyjskie studio Criterion Games liczy już tylko 17 osób, po tym jak większość pracowników sformowała nowy oddział szwedzkiego Ghost Games.

Informację podał na Twitterze dyrektor kreatywny studia, Alex Ward. „Są teraz w Ghost Games UK. Criterion jest małym zespołem” - napisał.

Około 60-65 osób z Criterionu zajmuje się obecnie Need For Speed: Rivals, zmierzającym na PC oraz konsole obu generacji.

Zapytany o poczucie bezpieczeństwa w tak małym zespole i możliwość dalszej działalności, Ward dodał: „Nie czujemy się zagrożeni. Wspiera nad wielka i odnosząca sukcesy firma - Electronic Arts.”

Criterion, które odpowiadało wcześniej między innymi za Need For Speed: Hot Pursuit i Need For Speed: Most Wanted, zajmuje się innym, nieogłoszonym projektem, który nie ma nic wspólnego z serią Need for Speed, a prawdopodobnie także z grami wyścigowymi.

„Po dekadzie tworzenia gier wyścigowych czas zająć się czymś nowym. Jest jeszcze wcześnie, więc nie mam nic oficjalnego do »ogłoszenia«” - pisał w kwietniu Ward.

Dzięki, VideoGamer.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami