Naughty Dog usuwa z The Last of Us numery telefonów do sex-linii

Pojawiła się aktualizacja 1.02, która usprawnia także tryb multiplayer.

1

Studio Naughty Dog opublikowało w zeszłym tygodniu aktualizację do The Last of Us. Patch usuwa ze ścian autentyczne numery telefonów, których wykręcenie w USA łączyło z „najbardziej gorącą sex-linią w Ameryce".

Telefony wypatrzyli sami gracze. Na jednej ze ścian w The Last of Us znalazło się stare ogłoszenie „Pest Control" („Zwalczanie szkodników"). Dziennikarz Kotaku zadzwonił pod wskazane numery. Okazało się, że jest to jedna z licznych sex-linii, działających w Stanach Zjednoczonych.

Według Neila Druckmanna, dyrektora kreatywnego The Last of Us, był to jedynie „błąd artysty".

- Po prostu, w grze zostały umieszczone różne numery telefonów, a artyści pomyśleli, że wystarczy zmienić numer kierunkowy na 555, który jest nieprawidłowy, podobnie jak to robią w filmach - wyjaśnia Druckmann. - Wygląda jednak na to, że ten sposób nie działa, jeśli przed numerem znajduje się 1-800.

The Last of Us ukazało się w czerwcu. Gra została niezwykle ciepło przyjęta zarówno przez krytykę, jak i graczy. Po premierze nie obyło się jednak bez kontrowersji. Niedawno Ellen Page oskarżyła Naughty Dog o wykorzystanie swojego wizerunku w grze. Studio musiało również przeprosić kartografa za umieszczenie w produkcji mapy jego autorstwa.

Aktualizacja wprowadza usprawnienia technicznie w trybie multiplayer. Lista zmian znajduje się na oficjalnej stronie Naughty Dog.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Editor

Od ponad 20 lat związany z mediami internetowymi, a w międzyczasie także z czasopismami o grach wideo oraz prasą regionalną.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami