Double Fine ma nadzieję na odzyskanie licencji Stacking i Costume Quest

Z powodów emocjonalnych.

W rozmowie z serwisem Polygon, szef Double Fine, Tim Schafer przyznał, że jego studio starało się odkupić licencje na Costume Quest i Stacking, które ostatecznie przejęło jednak Nordic Games.

stacking
Stacking - symulator matrioszek

- To nie są jakieś gigantyczne pieniądze, chodzi bardziej o uporządkowanie spraw. Nie bez znaczenia jest także nasze emocjonalne przywiązanie i misja, by posiadać prawa do wszystkiego, co stworzyliśmy - wyjaśnia Schafer.

Producent nie zdradził, czy Double Fine prowadzi rozmowy z Nordic Games, ale przyznaje, że z powodu wspomnianego „emocjonalnego przywiązania”, nowy właściciel ma teraz przewagę nad twórcami.

- To frustrujące, gdy coś jest dla ciebie ważne z emocjonalnego punktu widzenia, a jednocześnie mniej wartościowe dla wszystkich innych - mówi Schafer. - Wciąż mogą zapytać: „Ile chcecie za to zapłacić?”, na co ja odpowiedziałbym: „Wiecie, że to nie ma dla was większej wartości”. Licencje są za to wartościowe dla mnie, ale nie z biznesowego punktu widzenia.

THQ posiadało prawa do cyfrowej dystrybucji Costume Quest i Stacking na PlayStation Network i Xbox Live Arcade. Bezpośrednio po ogłoszeniu bankructwa nikt nie zainteresował się licencjami - Nordic Games przejęło gry dopiero na drugiej aukcji.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami