Najnowsza poprawka do Diablo 3 wprowadzi ulepszenia w trybie kooperacji

Więcej doświadczenia i słabsze potwory.

Jeden z projektantów pracujących przy Diablo 3, Wyatt Cheng opublikował na Battle.net nowy wpis, w którym opisuje, jakie poprawki wprowadzi kolejny patch. Blizzard planuje zmiany w trybie kooperacji.

Diablo 3
Nowy system tagów

Twórcy zamierzają ułatwić znalezienie graczy chętnych do zabawy, usprawnią funkcje społecznościowe i zwiększą doświadczenie zdobywane podczas gry w kooperacji.

Ostateczne liczby nie zostały jeszcze ustalone, ale Cheng wspomniał, że 4-osobowa grupa uzyska o 30 proc. więcej punktów doświadczenia i 10 proc. większą szansę na znalezienie magicznych przedmiotów. Potwory będą słabsze - liczba punktów życia zmniejszy się prawdopodobnie o 20 proc.

Gra automatycznie wykryje, jeśli gracze posiadający Diablo 3 znajdują się w naszej sieci lokalnej - na kształt opcji wykorzystanej już w StarCraft II. Poprawka wprowadzi także prywatne kanały czatu i możliwość opisania tworzonej rozgrywki za pomocą tagów: poszukiwanie kluczy, wykonywanie zadań, mecze player vs player, co pozwoli na szybsze znalezienie odpowiednich kompanów do kooperacji.

Nie podano ostatecznej daty wydania poprawki 1.0.8. Część zmian pojawi się wkrótce na publicznych serwerach testowych.

Diablo III miało premierę w maju ubiegłego roku i zostało ciepło przyjęte przez graczy. W Polsce sprzedano ponad 160 tys. egzemplarzy. Blizzard pracuje także nad wersją na konsole PS3 i PS4.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami