Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

StarCraft II: Heart of the Swarm w I półroczu 2013 r.

Blizzard zapowiada dodatek do Diablo III.

Mike Morhaime, szef Blizzarda, ujawnił na konferencji dla inwestorów, że studio planuje wydać dodatek do StarCrafta II w pierwszej połowie przyszłego roku. Rozszerzenia doczeka się także Diablo III, które przekroczyło poziom 10 milionów sprzedanych egzemplarzy.

- Bazując na wynikach osiągniętych w Stanach Zjednoczonych i Europie, biorąc pod uwagę zarówno wersje cyfrowe, jak i pudełkowe, można uznać, że Diablo III jest najlepiej sprzedającą się grą w tym roku - mówił Bobby Kotick, prezes Activision Blizzard.

Mike Morhaime mówił o dodatku do trzeciej części serii Diablo. - Planujemy wydanie rozszerzenia, lecz jest jeszcze za wcześnie, by mówić o konkretnej dacie. Naszym priorytetem jest jakość produktu i efekt końcowy - wyjaśnił szef Blizzarda.

Blizzard zapowiedział dodatek do Diablo III

Na konferencji ogłoszono wyniki finansowe spółki. Activision Blizzard zanotowało przychody w wysokości 841 mln dolarów, co po raz kolejny przekroczyło oczekiwania inwestorów. Dennis Durkin, odpowiedzialny w firmie za finanse, przyznał, że wydawca znajduje się w świetnej kondycji finansowej. Na kontach znajduje się prawie 3,4 miliarda dolarów gotowych do inwestycji, a firma nie jest obarczona kredytami.

Dobre wyniki napędziła sprzedaż wspomnianego już Diablo III oraz najnowszego dodatku do World of Warcraft. Mists of Pandaria trafiło w ręce 2,7 miliona graczy. Wysokie przychody generuje marka zabawek i gier Skylanders, z najnowszym Spyro's Adventure na czele.

Activision Blizzard na 13 listopada szykuje kolejną wielką premierę - do sklepów trafi Call of Duty: Black Ops 2. W związku z tym wydarzeniem firma podniosła prognozę finansową na ten rok, z 4,3 do 4,6 miliardów dolarów.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze