Nieoficjalnie: GTA V bez polskiej wersji językowej?

Gra ukaże się w Europie Wschodniej prawdopodobnie tylko w języku angielskim.

Aktualizacja:
GTA V ukaże się w polskiej wersji językowej.

*

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł serwis Eurogamer.pl, GTA V nie ukaże się w polskiej wersji językowej.

Jedna z najbardziej oczekiwanych gier wiosny na wszystkich rynkach wschodniej Europy prawdopodobnie zostanie wydana wyłącznie w języku angielskim. Dotyczy to zarówno większych krajów, w tym Polski i Rosji, jak i mniejszych - Czech czy Węgier. Informacje pochodzą od anonimowego źródła.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, Rockstar przewiduje sprzedaż GTA V na terenie Polski na 230 - 250 tys. egzemplarzy.

O komentarz na temat polskiej wersji językowej GTA V poprosiliśmy zarówno szefa działu Public Relations studia Rockstar w Wielkiej Brytanii, jak i dystrybutora gry w Polsce.
- Nie mamy żadnego oficjalnego komentarza w tej sprawie - usłyszeliśmy od przedstawiciela firmy Cenega.

Do momentu publikacji nie otrzymaliśmy odpowiedzi z brytyjskiego oddziału Rockstara. Jeśli się pojawi, zaktualizujemy wiadomość.

Drugi zwiastun GTA V

Przypomnijmy, że po tym, jak Rockstar pod koniec 2011 roku poszukiwał do siedziby w Wielkiej Brytanii osób z doskonałą znajomością języka angielskiego i polskiego (native speakerów), media przewidywały, że kolejne gry popularnego dewelopera będą lokalizowane. W czerwcu ubiegłego roku, wydany na PC i konsole Max Payne 3 otrzymał polskie napisy. Gra ukazała się także z napisami na rynku rosyjskim. W pozostałych krajach Europy Wschodniej tylko po angielsku.

Ostatnią grą z serii GTA, która została wydana po polsku, było GTA: San Andreas, a za lokalizację odpowiadała Cenega. Zarówno Grand Theft Auto IV, jak i western Red Dead Redemption ukazały się tylko po angielsku.

Większość wysokobudżetowych gier, zapowiedzianych na najbliższe miesiące przez innych wydawców, m.in. Tomb Raider, Crysis 3, Dead Space 3 czy The Last of Us, pojawi się na półkach sklepowych w pełnej wersji językowej (dubbing) lub kinowej (napisy).

Premiera GTA V została zaplanowana na wiosnę. Gra zostanie wydana na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Obecnie nie ma planów wydania na PC. Tutaj znajdziecie zapowiedź gry, a tutaj wszystkie materiały na jej temat w naszym serwisie.

Reklama

Skocz do komentarzy (24)

Autor

Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Editor

Od ponad 20 lat związany z mediami internetowymi, a w międzyczasie także z czasopismami o grach wideo oraz prasą regionalną.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (24)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami