Sprzedaż Wii U wyższa niż Wii w analogicznym okresie

Od 18 listopada w USA sprzedano 400 tys. konsol.

Nintendo przedstawiło dane na temat sprzedaży Wii U w pierwszym tygodniu w Ameryce Północnej. Od 18 listopada, dnia premiery konsoli, sprzedano 400 tys. sztuk.

1
W tym miejscu powinno być obowiązkowe zdjęcie prezydenta Nintendo, ale Zbyszek nakazał: „Przestańcie wklejać wszędzie Reggiego!”.

W analogicznym okresie, Wii kupiło 300 tys. osób. - Zarówno Wii U i 3DS sprzedają się lepiej niż Wii i DS w tym samym czasie - mówi w wywiadzie dla serwisu CNET.com Reggie Fils-Aime, prezydent Nintendo of America. Dodaje także, że w zeszłym tygodniu łączna sprzedaż Wii, Wii U, DSa i 3DSa przekroczyła 1,2 mln sztuk. Obejmuje to tydzień z tzw. Czarnym Piątkiem, kiedy amerykański przemysł elektroniczny notuje największe obroty w ciągu roku.

Fils-Aime twierdzi, że sklepy wyprzedały prawie całe zapasy Wii U. - Nie martwcie się, nie będzie problemu z dostępnością konsoli. Kolejne dostawy są w drodze - zapewnia.

W Europie premierę Wii U zaplanowano na 30 listopada. W Polsce wystąpią opóźnienia. Stadlbauer, polski dystrybutor, informuje o dostępności konsoli po 10 grudnia.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami