Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Apple Arcade to abonament z grami na iOS i komputery Mac. Ponad 100 tytułów na start

Premiera jesienią.

Na wczorajszej konferencji Apple zaprezentowało Arcade - usługę, która w zamian za miesięczną opłatę zaoferuje dostęp do ponad setki gier na urządzenia mobilne z iOS, komputery Mac i sprzęt Apple TV.

Abonament zadebiutuje tegoroczną jesienią w 150 krajach, wśród których znajdzie się Polska. Nieznana jest jednak na razie cena, jaką zainteresowanym przyjdzie zapłacić za możliwość skorzystania z subskrypcji.

Początkowo katalog Arcade obejmie ponad 100 gier - nie tylko już wydanych, ale także nowych oraz dostępnych na wyłączność. Co ważne, poszczególne produkcje muszą być pozbawione transakcji cyfrowych i reklam, a we wszystkie będzie można grać bez internetu.

Na konferencji ujawniono pierwsze tytuły, które pojawią się w abonamencie. Do oferty trafią Beyond a Steel Sky (kontynuacja przygodówki Beneath a Steel Sky z 1994 roku), Little Orpheus od twórców Amnesia: A Machine for Pigs i Hot Lava od autorów Don't Starve Together.

Nawiązano również współpracę z firmą Sega, która przygotuje wyścigowe Sonic Racing. Na wstępnej liście tytułów są jeszcze bijatyka Lego Brawls i zręcznościowe Sayonara Wild Hearts. Do tego Fantasian od Hironobu Sakaguchiego, odpowiedzialnego za powstanie Final Fantasy.

Apple postanowiło zastosować dosyć nietypowy model biznesowy. Wysokość kwoty przekazywanej deweloperom będzie uzależniona od czasu spędzonego na rozgrywce w daną produkcję - im dłużej pogramy w określony tytuł, tym więcej pieniędzy otrzymają ich twórcy.

W planach jest również opcja przenoszenia postępów między poszczególnymi platformami, czyli iPhone'ami, iPadami, komputerami Mac i sprzętami Apple TV. Z jednego abonamentu skorzysta też maksymalnie sześciu członków naszej rodziny.

Źródło: Apple

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze