Skip to main content

Negatywne recenzje odpowiedzią na chciwe zagrywki. Trwa bombardowanie Apex Legends na Steamie

Przez zmiany w przepustce bojowej.

Na pierwsze efekty niekorzystnych zmian w przepustce bojowej Apex Legends nie musieliśmy długo czekać. Gracze wyrażają swoje niezadowolenie w recenzjach na Steamie, podczas gdy średnia ostatnich ocen sięga już „mieszanego” statusu.

W ramach wyjaśnienia: inicjatywa review bombingu narodziła się po zapowiedzi sporych mian w przepustce bojowej. Wraz ze startem 22. sezonu gracze stracą możliwość zapłacenia wewnętrzną walutą gry, a sama przepustka zostanie podzielona na pakiety: po 50 zł lub 99 zł każdy.

Sam podział przepustki nie byłby tak kontrowersyjny, gdyby nie fakt, że za jej zawartość nie będzie dało się już zapłacić przy użyciu waluty zdobytej w poprzedniej przepustce. Wkrótce za każdą trzeba będzie zapłacić prawdziwymi pieniędzmi, więc pojawienie się ponad 2000 negatywnych recenzji na Steamie raczej nie dziwi.

Robi się czerwono.

Średnia ostatnich ocen gry sięga już poziomu „mieszanego”, a wkrótce zapewne spadnie jeszcze bardziej. „Zaprojektowanie dwóch płatnych przepustek bojowych będzie trudne do przełknięcia. Mam nadzieję, że ktokolwiek wpadł na ten pomysł, a także ci, którzy się na niego zgodzili, poniosą konsekwencje. Powstańcie gracze!” - czytamy w jednej z negatywnych recenzji.

Za pozytywną recenzję należy zapłacić 20 dolarów” - pisze lżejszym tonem inny użytkownik. Zepsucie średniego wyniku z wszystkich ocen Apex Legends może być jednak ciężkim zadaniem, ponieważ jest ich ponad 840 tysięcy.

Przedstawiciele Respawn Entertainment i Electronic Arts nie wydali jeszcze oficjalnego komentarza w sprawie, choć wydaje się to nieuniknione. Krytyka w stronę zmian niesie się szerokim echem po internetowych forach i serwisie X, i nie zapowiada się na to, by miała prędko ucichnąć.

Zobacz także