Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

EA kasuje Apex Legends Mobile oraz Battlefield Mobile

Zamknięto też studio Industrial Toys.

Electronic Arts poinformowało o anulowaniu Apex Legends Mobile oraz Battlefield Mobile. Amerykański wydawca zamknął też studio Industrial Toys, zajmujące się tym drugim tytułem.

Wieści opublikowano razem z najnowszym raportem finansowym. W przypadku pierwszej gry - wydanej w maju ubiegłego roku - wyjaśniono, że „rozwijane wrażenia nie spełniłyby oczekiwań naszych graczy.

W osobnym komunikacie dodano, że „po mocnym starcie, treści wydawane dla Apex Legends Mobile nie prezentowały odpowiedniej jakości, ilości i regularności aktualizacji. Właśnie z tego powodu, po miesiącach współpracy z naszym partnerem, podjęliśmy wspólnie decyzję o wyłączeniu naszej gry mobilnej” - napisano. Wspominany parter to Lightspeed & Quantum, twórcy PUBG Mobile.

Serwery przestaną działać 1 maja, ale już teraz produkcja została usunięta ze sklepów, nie można też korzystać z transakcji cyfrowych. Nie ma co liczyć na zwrot pieniędzy.

Jeśli mowa o Battlefield Mobile, ta gra oficjalnie jeszcze nie zadebiutowała, choć prowadzono testy. „Wraz z rozwojem branży i kształtowaniem się naszej strategii na budowanie ekosystemu Battlefield, zdecydowaliśmy się zmienić kierunek, by jak najlepiej zrealizować naszą wizję serii i sprostać oczekiwaniom graczy” - dodano w oświadczeniu.

Przestające istnieć studio Industrial Toys powstało w 2012 roku, założone przez Alexa Seropiana, w przeszłości jednego z współzałożycieli Bungie. Firma od zawsze koncentrowała się na grach mobilnych, przejęta przez EA w 2018 roku. W dorobku ma dwie części Midnight Star, strzelanki FPP na iOS.

Read this next