Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Analitycy: Red Dead Redemption 2 ze sprzedażą 15,5 mln sztuk

Plus prognozy dla CoD: Black Ops 4 i Battlefield V.

Z dokumentu sporządzonego przez ekspertów Michaela J. Olsona i Yunga Kima wynika, że Red Dead Redemption 2 przed końcem marca 2019 roku znajdzie 15,5 miliona nabywców. W najlepszym przypadku rozejdzie się w 17,1 milionach kopii, a w najgorszym w 14 milionach sztuk.

Analitycy uważają, że konkurencja odniesie większy sukces. Twierdzą, że do końca bieżącego roku Call of Duty: Black Ops 4 sprzeda się w liczbie 21,5 miliona egzemplarzy - w najbardziej optymistycznym scenariuszu wynik wyniesie 23,7 miliona, a pesymistycznym 19,4 miliona (dzięki, GamingBolt).

Olson i Kim są przekonani, że nieco popularniejszy od Red Dead Redemption 2 okaże się też Battlefield V. Przed końcem marca grę od DICE powinno kupić 16 milionów osób, przy czym w najlepszym przypadku rozejdzie się w 17,6 miliona kopii, a najgorszym w 14,4 milionie sztuk.

Oczywiście prognozy ekspertów z firmy Piper Jaffray niekoniecznie muszą mieć pokrycie w rzeczywistości. Faktem jest jednak, że szef Take-Two przyznał niedawno, że tytuł osadzony na Dzikim Zachodzie raczej nie powtórzy sukcesu GTA 5.

Red Dead Redemption 2 zadebiutuje 26 października na PlayStation 4 i Xbox One, a w przyszłości może trafić na PC. W prequelu wcielamy się w Arthura Morgana - prawą rękę przywódcy gangu, do którego należał bohater pierwszej części.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze