Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Alan Wake 2 - Casey: stacja metra, Caldera, tunel, pociąg, rytuał

Initiation 2. Sekta zabójców i rytuał przyzwania.

Casey to druga część rozdziału Initiation w Alan Wake 2. Rozpoczniesz ją automatycznie po opuszczeniu studia talk-show. Zwiedzisz fragment miasta i tunele metra.


Na tej stronie:


Użyj światła, by wejść na stację przy Caldera Street

Po wyjściu na zewnątrz ze studia, podejdź do aparatu telefonicznego (1). Następnie zbadaj mapę (2). Twoim celem jest stacja metra.

Skręć w lewo na końcu drogi, gdzie znajduje się spore źródło światła (3), którego potrzebujesz do załadowania lampy. Rozegra się scenka, po której zbierzesz zaraz latarkę i pistolet leżące przy ciele Casey'a. Teraz pobierz ściatło z pobliskiej lampy. Użyj wzmocnienia latarki by pokonać atakujący cię cień (po czym zastrzel go) i pomrok blokujący wyjście.

Na ulicy kieruj się na wprost, w pobliże kiosku (4). Użyj lampy, by odblokować przejście na stację metra. Nie znajdziesz tu jednak przejścia dalej, ale przeszukaj szafki, by zdobyć medykamenty / baterie. Wróć więc na powierzchnię i zabierz światło z lampy z powrotem. Potem użyj go, by pozbyć się rupieci blokujących wejście na peron kolei (5).

Przejdź kilka kroków po torach, następnie wespnij się po drabinie (6). Przejdź czarnymi drzwiami i na dole wejdź do rozświetlonego pomieszczenia po lewej, gdzie możesz zapisać grę i przechować przedmioty w pudełku na buty.

Po wyjściu z kryjówki skręć najpierw w lewo, na schody (7) i Tima Breaker'a, z którym możesz pogadać. W pokoju jest kolejny fragment mapy. Potem idź dalej przez rusztowanie nad budynkami (8).

Biegnij po rusztowaniu na wprost, przez drzwi, a znajdziesz się w pobliżu samochodu (9). Pobierz z niego światło. Następnie otwórz bramkę (10). Stoisz teraz obok schodów na peron - pobierz stąd światło - dzięki temu masz teraz dostępne dwa użycia lampy.

Odblokuj ponownie drogę na stację metra używając lampy przy kiosku. Drugi raz użyj jej u dołu schodów. Odsłonią się drzwi prowadzące na stację i otworzysz je wkładając zebrany w początkowej cutscenie bilet do automatu obok nich.


Podążaj krwawym śladem

Zbadaj teraz echo (11) - czarną kulę unoszącą się w powietrzu. Musisz podejść do niej od właściwej strony - czarna plama musi nałożyć się na jasną, aby aktywować scenkę. Po jej zakończeniu podążaj krwawym śladem wgłąb stacji. Gdy napotkasz cienie, obierz drzwi po lewej - inaczej zostaniesz zawrócony.

Idź przed siebie trzymając się prawej ściany, a dotrzesz do pokoju wytchnienia - nie zapomnij zaktualizować mapy (12) na ścianie przy drzwiach. Opuść pokój i wejdź do pobliskiego wagonu (13). Trzymaj się lewej strony i idź do końca tunelu skręcając w zawalony tunel (14).

Otwórz Tablicę fabularną w Pokoju pisarza, by zaktualizować scenę - wybierz aktualną scenę, w której się znajdujesz - Zawalony tunel - i zmień jej motyw, wybierając opcję "Zaginiony agent FBI". Spowoduje to zmianę scenerii i odblokowanie nowych przejść, w tym przypadku również nowego echa na wprost - zbadaj je.


Znajdź inspirację w zawalonym tunelu

Po zmianie sceny otworzyły się także drzwi po prawej stronie - przejdź przez nie i pobierz światło do latarki, by ujawnić kolejne echo - inspirację, której Alan poszukuje. Aktywuj lampę i wróć do zawalonego tunelu i zmień z poziomu tablicy motyw sceny na Sektę zabójców (15).


Poszukaj innych śladów działalności sekty w tunelach

W nowej scenie pojawi się ołtarz z księgą - zbadaj ją. Ponownie przejdź przez drzwi po prawej stronie i aktywuj lampę. Wróć do zawalonego tunelu okrężną drogą (16), by wrócić do sceny mając ładunek latarki.

Wyjdź z tunelu i trzymaj się prawej ściany, aż ujrzysz zalane zejście do piwnicy. Używając światła lampy pozbędziesz się wody. Zejdź po schodach w dół.

Na korytarzu usłyszysz nucenie - przejdź przez pierwsze drzwi po prawej i schodami na górę, by ponownie spotkać Tima Breakera, gdzie również zaktualizujesz mapę. Wróć na korytarz, skręć w prawo i idź do jego końca, za żółte zamknięte drzwi zza których wyskoczy cień. Zapisz grę w pokoju wytchnienia.


Zmień scenę z wykolejonym pociągiem

W pokoju wytchnienia użyj drabiny, by wyjść wyżej do sceny Wykolejony pociąg. Upewnij się, że wybrany motyw to Sekta zabójców. W pomieszczeniu na prawo od wagonu znajdziesz echo - zbadaj je, by odblokować motyw sceny "Władcy Światła" i aktywuj ją.

Wróć do wagonu, który teraz stoi w płomieniach - możesz przez niego przejść. Na wprost wyjścia wejdź do pomieszczenia z napisem Exit i użyj drabiny po lewej stronie prowadzjącej w dół.


Znajdź inspirację na stacji metra, rysunek jeleni, metalowa bramka

Zejdź dwukrotnie schodami w dół, a ujrzysz światło - pokoju wytchnienia (17) znajduje się po lewej stronie, warto zapisać rozgrywkę w tym miejscu. Opuść go i ustaw się przed malunkami na ścianie, pod latarnią. Teraz musisz wykonać następujące kroki:

  • użyj lampy przed malowidłem na ścianie
  • stań przed metalową bramką i aktywuj lampę
  • przejdź za bramkę i aktywuj lampę
  • idź do końca nowego korytarza i pobierz światło znajdujące się na końcu
  • wróć i użyj światła, by wydostać się z tego korytarza, a po śmieciach blokujących przejście (18) po prawej nie będzie śladu

Odpraw rytuał w zawalonym tunelu

Przejdź przez wagon i trzymaj się lewej strony, a dotrzesz do zawalonej meblami sceny Koniec trasy na końcu peronu. Zmień motyw na Sektę Zabójców. Teraz zbadaj echo pośrodku pomieszczenia, nad biurkiem, i strony przyklejone do ściany za meblem.

Zmień motyw na nowo odblokowany - Rytuał przyzwania. Opuść scenę Koniec trasy (19) trzymając się teraz lewej ściany. W połowie peronu przejdź na prawą stronę i trzymaj się prawego muru. Przy jego końcu znajdziesz drzwi (20) - jest to skrót na wyższy poziom, gdzie znajduje się Zawalony tunel.

W pokoju znajduje się opcjonalne echo. Ciebie interesują drzwi na prawej ścianie. Wejdziesz do kolejnego pomieszczenia, gdzie na przeciwległej ścianie po prawej stronie dostrzeżesz schody w górę. Na końcu tego korytarza po prawej znajdziesz pokój wytchnienia, po lewej zaś ostatnie schody. Za drzwiami znajdziesz się w znajomym miejscu, w górnym tunelu metra.

Kieruj się w lewo przez wagon do sceny Zawalony tunel. Zmień motyw sceny na Rytuał Przyzwania. Gdy zbliżysz się do ołtarzyka z książką pojawi się Mroczna obecność. Odwróć się i biegnij przez wagon (na jego końcu musisz szybko naciskać klawisz akcji, by otworzyć drzwi) i ucieknij do pokoju wytchnienia.

Poczekaj w pokoju, aż Duch mroku zniknie i ponownie udaj się do zawalonego tunelu, który będzie teraz odsłonięty i umożliwi ci dalszą podróż. Biegnij sprintem, ponieważ po zbliżeniu się do tunelu tajemna moc pojawi się na nowo - wewnątrz ciasnego przejścia będziesz bezpieczny. W zalanej grocie podnieś serce leżące na ziemi przed ciałem, a ujrzysz ostatnią cutscenkę rozdziału.

Następnie: Alan Wake 2 - Nawiedzenie: Parliment Tower, nagranie, kamera

Spis treści: Alan Wake 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Alan Wake 2 - Późny wieczór: talk-show, kod do drzwi

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Alan Wake 2

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze