Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aktualizacja Starfield utrudnia zostanie milionerem

Na szczęście są alternatywy.

Bethesda opublikowała szczegółowy opis nowej aktualizacji do Starfield. Patch o numerze 1.7.33 zajmuje się przede wszytkim poprawą wydajności i wyeliminowaniem błędów - także tych bardziej przydatnych.

Jak się bowiem okazuje, twórcy postanowili usunąć z gry jeden z najpopularniejszych i najprostszych sposobów na szybkie wzbogacenie się. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, „patch naprawia problem, przez który gracz mógł uzyskać dostęp do całego ekwipunku sprzedawcy”.

Błąd - znany jeszcze ze Skyrima - polegał na opróżnieniu skrytyki sklepikarza, znajdującej się pod teksturami gry, a więc obszarze teoretycznie niedostępnym dla bohatera. Studio nie doprecyzowało, dlaczego sztuczka jest już niemożliwa do wykonania, ale wygląda na to, że gracze będą musieli sięgnąć po inne, równie kreatywne sposoby.

Wracając jednak do samej aktualizacji: w dalszej części wpisu twórcy zapewniają o rozwiązaniu problemu ze skalowaniem obrazu i kłopotami ze światłoczułością, występującymi podczas przewijania menu ekwipunku. Skaner ręczny nie będzie już wywoływał „ścinek” obrazu, a sama gra powinna działać wydajniej.

Bethesda przypomina jednocześnie, że wciąż trwają prace nad większą aktualizacją, zapowiedzianą już jakiś czas temu. Przypomnijmy bowiem, że w planach jest dodanie do gry m.in. technologii DLSS, opcji zmiany kalibracji HDR oraz suwaka regulującego pole widzenia postaci. Szczegóły przedstawiono we wpisie na początku miesiąca.

Dziękujemy wszystkim za nieustannie napływające opinie i wsparcie dla Starfield” - podsumowano w opisie najnowszej aktualizacji. „Nie możemy się doczekać przyszłości naszej wspólnej podróży”. Łatka jest już dostępna do pobrania na PC oraz konsolach Xbox Series X/S.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Starfield

Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze