Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Starfield dostanie oficjalne wsparcie DLSS na PC. Bethesda zapowiada nowości

Nadchodzą aktualizacje.

Bethesda zapowiedziała, że do Starfield trafi za jakiś czas aktualizacja, w ramach której gra otrzyma między innymi oficjalne wsparcie DLSS na PC. Tytuł doczekał się także kilku usprawnień wydajności.

Przypomnijmy, że kosmiczne RPG oferuje na ten moment wyłącznie funkcję skalowania FSR od AMD. Gracze preferujący rozwiązanie od Nvidii muszą korzystać z autorskich modyfikacji, co nie dla każdego było sprawą prostą. Na nieszczęście moderów, oficjalne wsparcie DLSS trafi do gry „niedługo”.

Jak możemy się dowiedzieć z oficjalnej strony Bethesdy, deweloperzy zamierzają wspierać grę regularnymi aktualizacjami. Wśród zapowiedzianych na ten moment funkcji znajdziemy:

  • Dostosowywanie jasności i kontrastu obrazu
  • Opcję zmiany kalibracji HDR
  • Suwak regulujący FOV (pole widzenia)
  • Wsparcie dla monitorów 32:9 (PC)
  • Wsparcie dla technologii DLSS od Nvidii (PC)

„[Starfield] to gra, którą będziemy wspierać przez wiele lat, więc prosimy o przekazywanie nam swoich opinii!” - czytamy w komunikacie. „Nawet jeśli nie spełnimy waszych próśb od razu, z przyjemnością zrobimy to w przyszłości - na przykład w przypadku map miast. Na ten moment zależy nam na upewnieniu się, że wszelkie błędy związane ze stabilnością zostały rozwiązane, oraz dodaniu udogodnień, o które wielu prosi”.

Studio pracuje także nad wspomnianym już wcześniej oficjalnym narzędziem dla moderów. „Pełne wsparcie planowane jest na początek przyszłego roku. Wiemy, że nasza pecetowa społeczność jest już bardzo aktywna w dziedzinie modowania, więc jeśli macie jakieś uwagi na temat tego, jak możemy je ulepszyć, dajcie nam znać” - napisano dalej.

Na końcu przedstawiono także szczegóły hotfixa, który najprawdopodobniej trafił już do gry. Łatka skupia się na usprawnieniu działania gry na Xbox Series X/S oraz naprawie kilku zadań. W planach są dalsze usprawnienia produkcji.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze