Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Błąd w Starfield pozwala zostać milionerem w godzinę

Dowiecie się też, ile trwa doba na Wenus.

Starfield zadebiutował w znacznie lepszym stanie technicznym niż poprzednie tytuły Bethesdy, ale nie oznacza to, że gra wolna jest od błędów. Na szczęście niektóre z nich mogą okazać się całkiem przydatne.

Jednym z takich błędów jest bug pozwalający na wyjście poza mapę w stoczni Strouda, co z kolei daje nam możliwość znalezienia ukrytej skrzyni z pieniędzmi należącymi do sklepu z częściami do statków. Mówimy tu o niebagatelnej sumie 160 000 kredytów, co powinno wystarczyć na zakup naprawdę wielu drogich części oraz broni. Co więcej, zawartość skrzyni można zresetować, a wprawni gracze zdobędą nawet 9 milionów kredytów w godzinę.

Jeśli chcemy skorzystać z błędu, musimy udać się do kosmicznej stoczni Stroud-Ekulund w systemie Narion (niedaleko Alpha Centauri, gdzie mieści się Nowa Atlantyda i siedziba Konstelacji), a następnie wyjść poza mapę. Droga jest prosta, ponieważ po zadokowaniu do stacji i zejściu na jej pokład ze swojego statku, wystarczy udać się prosto przed siebie - do pomieszczenia na końcu korytarza.

Następnie należy w odpowiedni sposób zbliżyć się do ściany, co dokładnie pokazane jest na powyższym filmie. Jeśli podejdziemy do ściany pod odpowiednim kątem, to przejdziemy przez teksturę i znajdziemy się po drugiej stronie. Tu trzeba wykazać się odrobiną zręczności, ponieważ zaraz po wyjściu poza mapę musimy szybko skorzystać z plecaka odrzutowego, by stanąć na ścianie po lewej, jednocześnie nie spadając ani nie wchodząc z powrotem do pomieszczenia.

Gdy nam się to uda, możemy przeskoczyć z pomocą jetpacka na budynek po lewej, a stamtąd skoczyć pod pobliski korytarz, gdzie w „powietrzu” wisi skrzynia z 160 tys. kredytów. Jeśli spadniemy, zostaniemy teleportowani z powrotem na stację, więc nic nam nie grozi (mozna też zapisać grę). Jeśli chcemy zresetować zawartość skrzyni i powtórzyć akcję w celu zdobycia większej kwoty, musimy poczekać 600 godzin czasu uniwersalnego (CU).

Na szczęście możemy w tym celu udać się na Wenus w układzie Sol, gdzie lokalna godzina odpowiada 100 godzinom czasu uniwersalnego. W grze wystarczy poczekać lub przespać się na pokładzie statku przez 6 lokalnych godzin (600 godzin CU) - po tym możemy wrócić do stoczni i zdobyć kolejne setki tysięcy kredytów. Co ciekawe, w rzeczywistości doba na Wenus trwa jeszcze dłużej, bo aż 5832 godziny, czyli 243 ziemskie dni.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Starfield

Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze