Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aktualizacja Stardew Valley pozwoli wybrać startową mapę

Plus: rozwody.

Stardew Valley, produkcja nadal tworzona przez samotnego dewelopera, wzbogaciła się o interesującą aktualizację w wersji beta. Radykalnie zmienia się start rozgrywki.

Po instalacji, gracze przed rozpoczęciem kampanii będą mogli wybrać startową mapę. Twórca przygotowuje pięć lokacji, przystosowanych do różnych stylów rozgrywki.

Mapa Riverlands

Jest więc Riverlands, pełne małych wysepek. Tutaj jak ryba w wodzie poczują się zwłaszcza miłośnicy wędkowania. Lokacja Forest wygeneruje obiekty dla drwali, w tym odradzające się pnie.

Hill-top z licznymi wzniesieniami to raj dla fanów górnictwa. Do tego Wilderness z miejscem na uprawę roślin - lecz w nocy na żer wychodzą potwory. Piątą opcją jest standardowa farma.

Jest jeszcze wiele innych zmian i poprawek. Pełna lista na oficjalnej stronie.

Aktualizacja 1.1 to również dwie kolejne postacie do ożenku, ale także opcja rozwodu. Partnerzy dostają unikatowe zachowanie i nie stoją już bez celu na ganku.

Do tego dwa nowe budynki - szopa i młyn - kolejne zadania do wykonania, punkty teleportacji, możliwość przesuwania struktur po wybudowaniu czy więcej gatunków ryb.

W celu instalacji łatki klikamy Stardew Valley w bibliotece na Steamie prawym przyciskiem myszy, wybieramy Właściwości, następnie zakładkę Beta i z listy poniżej opcję „beta”.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły