Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Stardew Valley - związek, friendship: przyjaźń, serca

Rozwijanie relacji z innymi mieszkańcami, zdobywanie serc, korzyści.

Ważnym aspektem rozgrywki w Stardew Valley jest rozwój relacji z mieszkańcami Pelican Town. Z tej strony dowiesz się jak je poprawić i zdobywać serca oraz co możesz dzięki temu zyskać.


Na tej stronie:


Jak sprawdzić poziom relacji

By sprawdzić relacje z mieszkańcami, otwórz menu za pomocą klawisza Esc (Menu i Options w przypadku konsol Xbox i PlayStation). Potem przejdź do zakładki z ikonką serca (1).

Znajdziesz tutaj portrety wszystkich postaci, z którymi przynajmniej raz rozmawiałeś. Przy każdej z nich jest pasek relacji (2), reprezentowany przez serca. Początkowo jest pusty, wraz ze wzrostem będą pojawiać się kolejne.

Znajdziesz tutaj także informacje o tym, czy dana postać otrzymała od ciebie w tym tygodniu prezenty (3) oraz czy z nią dziś rozmawiałeś (4).


Poprawa relacji, zdobywanie serc

By poprawić relacje możesz wykonywać następujące czynności:

  • Rozmawiać z mieszkańcem. Czynność ta jest także wymagana do tego, by relacja się nie psuła. Możesz porozmawiać z każdym raz dziennie;
  • Obdarowywać prezentami. Jeśli dasz danej postaci prezent, który kocha, lubi lub jest w jego stosunku neutralna, otrzymasz spory wzrost relacji;
  • Konkretne wybory w trakcie festiwali. Niektóre festiwale pozwalają ci zaprosić mieszkańca do tańca bądź spędzić z nim czas. To także poprawi relację;
  • Wykonywanie zadań. Zadania dostępne są na tablicy ogłoszeń (5) przy sklepie Pierre'a, w centralnej części mapy. Wykonanie zadania dla danej postaci umożliwi olbrzymi wzrost relacji.

Z kolei te czynności pogorszą relację:

  • Unikanie kontaktu. Za każdy dzień, w którym nie porozmawiasz z mieszkańcem, możesz spodziewać się spadku poziomu relacji;
  • Ofiarowanie złego prezentu. Jeśli prezent, który wręczysz, nie trafi w gust postaci, otrzymasz karę do relacji;
  • Przeszukiwanie kosza na śmieci. Jeśli w pobliżu znajdzie się postać, skończy się to spadkiem relacji.

Poprawianie relacji pozwoli ci na wchodzenie do domów mieszkańców - także wtedy, gdy ich tam nie ma. Będziesz także mógł otrzymać od nich unikatowe przedmioty - a jeśli mieszkaniec jest płci przeciwnej, to finalnie możesz tę osobę poślubić, by zyskać dodatkowe profity.

Spis treści: Stardew Valley - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Stardew Valley - jak sprzedawać przedmioty

Komentarze

More On Stardew Valley

Najnowsze artykuły