Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Stardew Valley - narzędzia: jak ulepszać, poziomy

Zwiększanie skuteczności narzędzi, ulepszenia przy pomocy rud metali.

Rozmaite narzędzia umożliwiają ci pracę w Stardew Valley. Jednakże, początkowe wersje są bardzo mocno ograniczone. Możesz je jednak ulepszyć, dzięki czemu będą skuteczniejsze w swoich zadaniach, jak i oszczędniejsze, jeśli chodzi o wykorzystanie energii.


Na tej stronie:


Jak ulepszać narzędzia

Każde z twoich narzędzi rozpoczyna w podstawowej wersji. By je ulepszyć, musisz udać się do Kowala (1), którego znajdziesz w południowo-wschodniej części mapy. Wejdź do środka, rozpocznij rozmowę z kowalem i wybierz opcję Upgrade tools (2).

Kliknij teraz na narzędzie (3), które chcesz ulepszyć. Na liście zauważysz także poziom, który osiągnie po wzmocnieniu. Do ulepszenia do miedzianej (Copper) wersji potrzebujesz jednak 2,000 złota i 5 miedzianych sztab (Copper Bar) (4). Kowal potrzebuje dwóch pełnych dni na przeprowadzenie ulepszenia.

By zdobyć sztaby musisz wpierw udać się do kopalni i pozyskać rudę miedzi (Copper Ore). Przedmioty te wypadają podczas rozbijania niektórych skał. Gdy już je pozyskasz, wciśnij klawisz Esc (Menu i Options w przypadku konsol Xbox i PlayStation), wejdź do zakładki Crafting (5) i stwórz piec (Furnace) (6).

Ustaw go w dowolnym miejscu, a następnie kliknij na niego trzymając 5 sztuk rudy miedzi. Jeśli masz w plecaku dodatkowo 1 sztukę węgla (Coal), rozpocznie się proces przetapiania. Po 30 minutach w grze będziesz mógł zebrać 1 sztabę miedzi z pieca. Potwórz cały proces 5 razy, by móc ulepszyć narzędzie.


Poziomy narzędzi, korzyści z ulepszeń

W przypadku wszystkich twoich narzędzi - a więc topora (Axe), kilofa (Pickaxe), konewki (Watering Can), motyki (Hoe) - dostępne są cztery poziomy ulepszeń:

  • Miedź (Copper) - wymaga 5 miedzianych sztabek i 2,000 złota;
  • Stal (Steel)- 5 żelaznych sztab (Iron Bar) i 5,000 złota;
  • Złoto (Gold) - 5 sztab złota (Gold Bar) i 10,000 złota;
  • Irydium (Iridium) - 5 sztab irydium (Iridium Bar) i 25,000 złota.

Każde ulepszenie zwiększy skuteczność narzędzia. Dla przykładu, za sprawą miedzianej konewki będziesz mógł podlewać jednocześnie 1x3 pól, dzięki stalowej 1x5 pól, a przy pomocy złotej już 3x3 pola. Poziom irydium umożliwi podlanie 6x3 pól. Tak samo wygląda to dla motyki.

Topór i kilof z kolei pozwolą ci rozbijać coraz mocniejsze materiały, a także przyspieszyć sam proces - będziesz musiał uderzyć mniejszą liczbę razy. Wszystko to pozwoli ci znacząco zaoszczędzić energię oraz czas.

Spis treści: Stardew Valley - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Stardew Valley - związek, friendship: przyjaźń, serca

Komentarze

More On Stardew Valley

Najnowsze artykuły