Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Age of Empires 2 - strategia Fast Castle

Jak szybko awansować do ery Zamków.

W Age of Empires 2 Fast Castle to jedna z taktyk, która ma na celu doprowadzić cię jak najszybciej do trzeciej ery. W ten sposób zapewnisz sobie stabilność ekonomiczną oraz militarną w przeciągu blisko 15 minut od rozpoczęcia gry.

Warto korzystać z tej metody w rozgrywkach rankingowych i nauczyć się jej jako podstawy do innych strategii. Bez problemu wytrenujesz ją grając przeciwko SI.


Na tej stronie:


Era Mroku

Zbuduj dwa domy (1), zrekrutuj trzech chłopów (2) i przydziel wszystkich do pracy ze zwierzętami. W międzyczasie wyślij zwiadowcę na poszukiwanie kolejnych owiec na nieodkrytym obszarze wokoło miasta.

Zrekrutuj kolejnych czterech chłopów i zbuduj tartak, w którym będą pracować. Piątym wieśniakiem zaatakuj dzika - inne duże zwierzęta, jak słonie, zależnie od typu mapy - jedną strzałą. Potem uciekaj do centrum miasta, gdzie załatwi go reszta zbieraczy.

W kolejnym kroku zrekrutuj cztery osoby i przydziel je do zbierania jagód (3). Zbuduj najpierw obok młyn oraz dwa domki. Następnych dwóch pracowników zatrudnij do uprawy roli (4). Przy okazji zbuduj kolejny dom.

Na koniec tego etapu zrekrutuj kolejnych pięć jednostek i przydziel je do tartaku - nowego, wybudowanego w innym miejscu, by uniknąć zagęszczenia ludzi. Nabądź jeszcze trzech mieszkańców do wydobywania złota w kopalni. Możesz przejść do Ery Feudalnej.

Nie buduj dodatkowych budynków, a gdy zbieraczom skończy się pożywienie, rozpocznij obsiewanie pól wokół centrum miasta oraz młyna.


Era Feudalna

Jeśli wykonałeś wspomniane kroki prawidłowo, powinieneś mieć teraz wystarczająco drewna, by zbudować kuźnię oraz rynek (5). Potrzebujesz ich, by móc przejść do następnej ery. Zadanie budowy zleć drwalom.

Jednocześnie powinieneś mieć wystarczająco pożywienia i złota, aby natychmiast móc awansować na kolejny poziom, gdy tylko wspomniane budynki zostaną zbudowane.


Era Zamków

W erze zamków warto nabyć ulepszenia związane z pozyskiwaniem dóbr. Zbuduj także dodatkowe centrum miasta (6) w pobliżu kamieniołomu i lasu bądź złota - by pozyskiwać bezpiecznie dwa surowce.

Przewaga centrów miast pozwala ci pozyskać solidną konstrukcję, w której łatwo możesz ukryć chłopów w razie ataku. Ponadto przy dobrym ulokowaniu będziesz odprowadzał do niego dwa pobliskie surowce oraz żywność z pól zbudowanych obok.

Wskazówka: Khmerowie nie potrzebują stawiania budynków celem awansu do kolejnej ery, zaś Włosi wkraczają w kolejną erę wykorzystując o 15% mniej surowców.

Następnie: Age of Empires 2 - przejmowanie jednostek: czy jest możliwe

Spis treści: Age of Empires 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Age of Empires 2 - ogień przyjacielski: czy jest

Read this next