Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Age of Empires 2 - przejmowanie jednostek: czy jest możliwe

Nawróć wrogie jednostki, by walczyły po twojej stronie.

Sprawdź, jak przejąć wrogie jednostki i budynki w Age of Empires 2 z pomocą mnichów. Przed rozpoczęciem gry sprawdź drzewko technologii wybranej frakcji, spoglądając na gałąź „Klasztor”. Stąd dowiesz się, czy będziesz mógł przejmować budynki - wymagana technologia Odkupienie.

Mnisi dostępnie są w każdej frakcji. Możesz zrekrutować ich za 100 sztuk złota w klasztorze. Ten zbudujesz dopiero w Erze Zamków.


Na tej stronie:


Przejmowanie jednostek

Mnisi rozpoczną nawracanie natychmiast, gdy wroga jednostka znajdzie się w zasięgu. Proces trwa ponad 5 sekund i nie może zostać natychmiast powtórzony, a dopiero, gdy zostanie odnowiona Wiara mnicha.

Przejęta jednostka, wraz ze wszystkimi jej ulepszeniami, przechodzi na twoją stronę i możesz jej rozkazywać. Niektóre jednostki elitarne nawraca się dłużej, a w niektórych przypadkach jest to w ogóle nie możliwe, np. słonie bojowe.

Aby poradzić sobie z przeciwnikiem, który mocno polega na mnichach, wykorzystaj badanie Wiara (1), by spowolnić nawracanie lub Herezja (2), która uśmierca twoją jednostkę po przejęciu jej przez przeciwnika.


Przejmowanie budynków

Przejęty budynek zachowuje się jak twój - co oznacza, że nie możesz korzystać z dóbr obcej cywilizacji. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy pozyskujesz budynek, którego twoja frakcja normalnie nie posiada, jak Aztekowie, którzy nie posiadają stajni - po przejęciu budynku mogą szkolić Xolotlów.

By skorzystać z wspomnianej funkcjonalności, wybrana cywilizacja musi posiadać umiejętność Odkupienie dostępną jako ulepszenie w klasztorze, o czym możecie dowiedzieć się sprawdzając uprzednio drzewko technologii.

Przejmowanie budynku może trwać nawet 20 sekund, w tym czasie chroń mnicha. Po tej akcji musi zregenerować swoją Wiarę (moc). W tym czasie może jedynie leczyć.

Wskazówka: Teutoni są całkowicie odporni na nawracanie, zaś mnisi Azteków mają najwięcej zdrowia (+5 za każdą technologię w klasztorze).

Następnie: Age of Empires 2 - jednostki: naprawa i leczenie

Spis treści: Age of Empires 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Age of Empires 2 - strategia Fast Castle

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.
Komentarze